Reklama

ŠKODA Kodiaq - dynamika i przestronność

Opublikowano:
Autor:

ŠKODA Kodiaq - dynamika i przestronność  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera nowego modelu Skody. Prezentację najnowszego SUVa zaplanowano bowiem na wrzesień bieżącego roku. Producent zapewnia, że wygląd zewnętrzny i ostre linie świadczą o wprowadzeniu nowej jakości do świata SUVów, a wnętrze samochodu to dyskretna elegancja i wyrafinowanie połączone z przestronnością na najwyższym poziomie.

Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera nowego modelu Skody. Prezentację najnowszego SUVa zaplanowano bowiem na wrzesień bieżącego roku. Producent zapewnia, że wygląd zewnętrzny i ostre linie świadczą o wprowadzeniu nowej jakości do świata SUVów, a wnętrze samochodu to dyskretna elegancja i wyrafinowanie połączone z przestronnością na najwyższym poziomie.

Kodiaq - niedźwiedzia siła

Nazwa najnowszego modelu Skody nawiązuje do niedźwiedzi brunatnych zamieszkujących północnoamerykańską wyspę Kodiak. Porównanie do tych silnych i potężnych zwierząt podkreśla siłę i masywny wygląd samochodu, jednocześnie zwracając uwagę na jego wytrzymałość i niezawodność.

Skoda Kodiaq na zewnątrz i wewnątrz

Pod względem technicznym Skoda Kodiaq jest najbliższa najnowszej generacji Volkswagenowi Tiguanie, choć jest od niego większa. SUV od Skody mierzy bowiem 4,7 m. Taki rozmiar zapewnia przestronność i wygodę w czasie podróżowania. Dodatkowo Kodiaq to pierwszy model Skody wyposażony w siedem miejsc (dwa dodatkowe fotele w trzecim rzędzie będą montowane na życzenie klienta).

W modelu pięcioosobowym mieści się bagażnik o pojemności 720 litrów, który może być powiększony do 2065 litrów dzięki złożeniu siedzeń. Eksperci zgodnie twierdzą, że to największa wartość w klasie kompaktowych SUVów, co podkreśla walory najnowszego osiągnięcia Skody. Należy podkreślić, że samochód zaprojektowano tak, by z tyłu znajdowało się jak najwięcej przestrzeni na nogi, którą dodatkowo można powiększyć poprzez przesunięcie siedzeń. Dodatkowo oparcia siedzeń mogą pochylać się pod różnym kątem, co zdecydowanie wpływa na wygodę i jakość jazdy. Ponadto projektanci Skody opracowali nowatorski model zagłówków, dzięki którym pasażerowie drugiego rzędu będą mogli spać w komfortowych warunkach.

Wyposażenie

Wyposażenie Skody Kodiaq zostało oparte na najnowszych osiągnięciach technologicznych, dzięki czemu w samochodzie zostały zainstalowane najbardziej zaawansowane systemy columbus i amundsen pozwalające na bezprzewodowe podłączenie do internetu smartfonów i tabletów. Ponadto system columbus można wyposażyć w moduł LTE umożliwiający najszybszy obecnie przepływ danych, a phonebox z ładowaniem indukcyjnym zapewni podłączenie telefonu do anteny dachowej w celu wzmocnienia jego sygnału. W wyposażenia najnowszego SUVa od Skody znajdą się także rozwiązania gwarantujące pomoc w przypadku usterki lub wypadku. Od 2018 roku wszystkie samochody sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej będą musiały znajdować się przyciski awaryjne eCall, które w Kodiaqu zostaną umieszczone od początku sprzedaży.

Moc

Użytkownicy najnowszego SUVa od Skody będą mogli wybrać model wyposażony w trzy silniki benzynowe TSI i dwa turbodiesle TDI, dzięki czemu będą mieli możliwość dostosowania samochodu do swoich potrzeb i upodobań. Ponadto w większości modeli zostanie zastosowany układ 4x4, a jedynie najsłabsze jednostki będą dysponować napędem na przód.

Cena

Wysoka jakość i nowoczesny design mają swoją cenę. Według doniesień niemieckiej prasy cena Skody Kodiaq będzie wynosić około 25 tysięcy euro, czyli w przeliczeniu około 100 tysięcy złotych. Samochód będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2017 roku.

Najnowsza propozycja Skody, jaką jest Kodiaq odpowiada na trendy panujące na rynku SUVów oraz wpisuje się w nowinki technologiczne. Połączenie nowatorstwa i praktyczności sprawia, że nowa Skoda bez wątpienia znajdzie swoich amatorów. Miłośnicy motoryzacji z niecierpliwością czekają na premierę Skody Kodiaq.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE