Reklama

Reklama

Skazańcy i byli więźniowie pójdą na kursy

Opublikowano: śr, 23 paź 2013 10:13
Autor:

Skazańcy i byli więźniowie pójdą na kursy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecni więźniowie oraz ci, którzy wyszli już z więzienia i nie mają pracy, będą mogli wziąć udział w kursach, m.in. na kelnera, kucharza, operatora koparko-ładowarki. Z kursów skorzysta 40 osadzonych i 90 byłych więźniów. Dostaną też stypendium za każdą godzinę kursu.

Reklama

Obecni więźniowie oraz ci, którzy wyszli już z więzienia i nie mają pracy, będą mogli wziąć udział w kursach, m.in. na kelnera, kucharza, operatora koparko-ładowarki. Z kursów skorzysta 40 osadzonych i 90 byłych więźniów.  Dostaną też stypendium za każdą godzinę kursu.

Kursy finansowane przez Unię Europejską są dedykowane wyłącznie dla osób odbywających karę więzienia oraz dla byłych więźniów, którzy nie mogą znaleźć pracy i zarejestrowani są jako bezrobotni – wyjaśniła nam Agnieszka Świerad z płockiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, który jest liderem całego projektu.

„Nowy start z nowymi kwalifikacjami - program wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z obszaru Płocka” został przygotowany dla 130 osób. W kursie „kucharz – kelner”, weźmie udział 90 byłych osadzonych. Z myślą o 40 osobach odbywających karę w Zakładzie Karnym przy ul. Sienkiewicza przygotowane zostały cztery kursy: operator koparko-ładowarki; operator wózków jezdniowych; obsługa komputera oraz nowoczesne metody wykończeniowe w budownictwie.

Przed rozpoczęciem szkolenia potencjalni kandydaci do udziału w nim będą musieli spotkać się z psychologiem i doradcą. Uzyskają od nich porady dotyczące radzenia sobie z trudną sytuacją życiową, rodzinną i materialną. Spotkania te zaplanowane zostały na listopad i grudzień. A kurs ma się rozpocząć w styczniu 2014 roku.

Jak powiedziała nam Agnieszka Świerad z ZDZ-u, wszystkim uczestnikom szkoleń przysługuje stypendium szkoleniowe w wysokości 5 zł brutto za godzinę.

Dokładne informacje na temat naboru na kurs „kucharz-kelner” można uzyskać osobiście w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku przy ulicy 3 Maja 16 (pokój 216, drugie piętro) lub telefonicznie pod numerem 24 367 18 66 w godzinach 10-14.

Fot. Adek Jasiński

Więcej zdjęć z płockiego więzienia zobacz w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.