Reklama

Skarbówka w akcji. Mandat 3.200 zł

Opublikowano:
Autor:

Skarbówka w akcji. Mandat 3.200 zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kontrolerzy Urzędu Skarbowego w Płocku ruszają do akcji w mieście i płockim powiecie ziemskim. Pojawią się w sklepach, lokalach, autokarach, busach, na bazarach i targowiskach.

Kontrolerzy Urzędu Skarbowego w Płocku ruszają do akcji w mieście i płockim powiecie ziemskim. Pojawią się w sklepach, lokalach, autokarach, busach, na bazarach i targowiskach.

To w ramach ogólnopolskiego programu „Weź paragon”. Urzędnicy sprawdzą przede wszystkim, czy sprzedaż ewidencjonowana jest na kasach i czy w prawidłowej wysokości.

- Przypadki działań niezgodnych z przepisami będą karane. Obecnie najniższa kwota mandatu to 160 zł, a najwyższa - 3.200 zł – informuje w komunikacie naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku Maciej Imielski.

Celem akcji jest zarówno uświadamianie klientom, jakie znaczenie ma każdorazowy odbiór paragonu jak i spowodowanie, by ich wydawanie było powszechne, a podatki odprowadzane w oparciu o rzetelnie ewidencjonowaną sprzedaż. Paragon daje możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku reklamacji wadliwego zakupu, klienci dokładnie wiedzą ile i za co płacą, posiadany paragon ułatwia porównywanie cen u poszczególnych sprzedawców. Biorąc paragon przyczyniamy się do likwidacji „szarej strefy”, przez co wspieramy uczciwie działających przedsiębiorców. - Właściwe ewidencjonowanie sprzedaży zwiększa wpływy do budżetu, a tym samym nakłady na szkoły, szpitale i inne cele publiczne – czytamy w komunikacie.

Akcja potrwa do 24 lutego br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE