Reklama

Reklama

Skandal, finanse, Astrofaza i biznes. Specjalny tydzień w Płocku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Skandal, finanse, Astrofaza i biznes. Specjalny tydzień w Płocku - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w poniedziałek 14 listopada ruszy - także w Płocku - 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. W tym roku hasłem przewodnim jest "Elastyczność bez granic".

Reklama

Impreza organizowana jest od 14 lat, obecnie w w 170 krajach. Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się w Polsce ponad 1000 wydarzeń, także w Płocku. Organizatorzy chcą zastanowić się, jak przedsiębiorstwa i organizacje mogą lepiej reagować na zmieniające się dynamicznie warunki gospodarcze, społeczne czy polityczne.

- Pandemia, a potem wojna w Ukrainie pokazała, że nieustannie towarzyszy nam niepewność. Pytanie, jak na kolejne niespodziewane sytuacje powinny przygotować się zarówno firmy, jak i konsumenci - mówi Karolina Tądel, szefowa Fundacji ŚTP.

Oficjalne otwarcie płockiego Tygodnia odbędzie się w auli Akademii Mazowieckiej, która poza zaproszeniem wyjątkowych gości, proponuje udział w turnieju gier symulacyjnych i planszowych. Będzie także szkolenie dotyczące budowania środowiska pracy sprzyjającego kreatywności.

Dwa spotkania zaplanował Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. W płockiej mediatece eMka będzie można porozmawiać z ekspertką dr Ireną Kamińską- Radomską o etykiecie w komunikowaniu się (16 listopada 10:00 - 14:00). 

Podczas konferencji w Muzeum Mazowieckim (18 listopada o godz. 17:30), dotyczącej trendów przyszłości, zainaugurowana zostanie druga edycja programu akceleracyjnego „Start in Park” realizowanego przez PPP-T. Gość specjalny Artur Kurasiński wskaże nowe możliwości dla przedsiębiorców związane z trendami technologicznymi i społecznymi.

Z kolei webinary, zarówno dla przyszłych jak i obecnych przedsiębiorców przygotowała płocka filia ZUS we współpracy z Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego, a na warsztaty dotyczące Lean Management oraz budowania organizacji otwartych na zmiany zaprasza Growth Zone (15 listopada 10:00 - 14:00, Dom Darmstadt). 

Do punktów konsultacyjnych zapraszają Miejski Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Płocku.

Plan spotkań inauguracyjnego dnia:

Akademia Mazowiecka w Płocku, ul. Gałczyńskiego 28 – aula główna (108), 14 listopada

8:15 - 10:45 - Turniej gier (sale dydaktyczne): gra symulacyjna SKANDAL, gra planszowa FINANSE

8:30 - Prezentacja oferty edukacyjnej Akademii Mazowieckiej

9:00 - Otwarcie z udziałem władz uczelni oraz prezydenta Płocka

9:15 - 9:45 - Wystąpienie Piotra Koska, twórcy kanału Youtube Astrofaza

9:45 - 10:15 - Działalność i specyfika podmiotu ekonomii społecznej - dobre praktyki –Aleksandra Pęcherzewska, prezes Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych "Centrum Usług Środowiskowych" oraz Beata Puda, koordynator merytoryczny  Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej dla subregionu płockiego

10:15 - 10:45 - Predyspozycje przedsiębiorcy – Urszula Wojtalewicz, Mirosława Michalska – Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Filia w Płocku

10:45 – 11:00 - Rozstrzygnięcie turnieju gier, wręczenie nagród, zakończenie części otwartej dla szkół średnich 

11: 30 – 12:30 - Warsztat dla studentów zarządzania "Jak budować środowisko pracy sprzyjające kreatywności?" - Prowadzący: Jarosław Ligęza – Partner ds. Szkoleń Rozwojowych Studium Przedsiębiorczości „Żabka” (formuła on-line)

Punkt konsultacyjny WUP Filia w Płocku: 9:00 - 11:30 (sala 124).

Szczegóły: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy