Reklama

Siostra Walentyna ma 101 lat. W swoje urodziny szyła maseczki [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Siostra Walentyna ma 101 lat. W swoje urodziny szyła maseczki [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siostry Zmartwychwstanki w podpłockim Mocarzewie od 1957 roku prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy. Wśród nich jest siostra Walentyna, która skończyła 101 lat, a w dzień swoich urodzin szyła maseczki.

Siostry Zmartwychwstanki w podpłockim Mocarzewie od 1957 roku prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy. Wśród nich jest siostra Walentyna, która skończyła 101 lat, a w dzień swoich urodzin szyła maseczki. 

Kiedy zaczyna się pierwsze nagranie, siostra Walentyna szyje maseczkę. W drugim potwierdza, że ma dziś urodziny (101.!), choć słuch już nie ten. Mimo to siedzi przy maszynie do szycia, a kolejne maseczki powstają. - Żeby było mniej zachorowań - tłumaczy powoli.

Zobaczcie zresztą sami. 

W Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Mocarzewie (gm. Sanniki) na co dzień przebywa ok. 80 podopiecznych z różnym stopniem niepełnosprawności. Dzieci i młodzież mają zapewnioną edukację, a także różnego rodzaju terapie. 

Siostry Zmartwychwstanki mają jednak inny cel - chcą zbudować "Dom Mocarzy", czyli miejsce dla podopiecznych, którzy skończą 25 lat. 

- Prawo jest tak bezlitośnie skonstruowane, że nasi Mocarze mogą przebywać w naszych placówkach (szkole specjalnej, ośrodku wychowawczym) tylko do ukończenia nauki (najpóźniej do 25 roku życia) - tłumaczą. 

Szacowany koszt budowy "Domu Mocarzy" to 18 milionów złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE