Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

Siatkarze z Płocka z kompletem punktów w stolicy! Zrehabilitowali się za ostatni mecz - Zdjęcie główne

Zespół KPS po meczu w Warszawie | foto KPS Płock

WiadomościW piątej kolejce siatkarze KPS Płock, którzy są beniaminkiem pierwszej ligi mazowieckiej, wygrali po raz trzeci, tym razem na wyjeździe 3:1 (24:26, 25:21, 30:28, 25:22) z MOS Iskra Warszawa.

W poprzednim sezonie KPS wygrał swoją grupę drugiej ligi mazowieckiej, doznał zaledwie jednej porażki. Natomiast w fazie play off pokonał SPS Konstancin Jeziorna, uległ zespołowi SPS Radmot Jedlińsk, a w decydującym barażu pokonał Herkules Sulejówek i awansował do pierwszej ligi mazowieckiej.

Wyżej jest ogólnopolska druga liga - marzenie i cel płockiej siatkówki od wielu, wielu lat.

W tym sezonie głównym sponsorem KPS został ORLEN S.A. Do zespołu dołączył m.in. Jan Król, atakujący z PlusLigowego AZS Olsztyn. W KPS 34-letni Jan Król gra jako przyjmujący.

W pierwszym meczu sezonu KPS przegrał na wyjeździe z faworytem rozgrywek, ekipą ProNutiva SKK Belsk Duży 0:3. W drugiej kolejce w hali przy Kobylińskiego KPS pokonał Herkulesa Sulejówek 3:0.

W trzecim meczu siatkarze z Płocka zagrali na wyjeździe z mocną drużyną PSG KPS Siedlce II. To rezerwy KPS, grającego w pierwszej lidze krajowej, często wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny. kPS wygrał 3:2.

W czwartej kolejce w Płocku KPS podejmował Radmot Jedlińsk i wydawało się, że trzy punkty są w zasięgu gospodarzy. Ale zagrali oni słabo, po przegraniu pierwszego seta do 19 wydawało się, że opanowali sytuację, bo w drugiej partii wygrywali już 23:17.

Jedlińsk grał przeciętnie, ale solidnie, bez błędów własnych. I wydarzyła się rzecz niezwykle rzadka na siatkarskich parkietach. KPS popełnił tyle błędów, że w efekcie przegrał "wygranego" seta 24:26! W końcówce było to - w punktach - 1 do 9!

Szok i niedowierzanie w hali Chemika były dość spore. W trzeciej partii goście dominowali całkowicie, wygrali wysoko do 18 i cały mecz 3:0.

W minioną sobotę w piątej kolejce w Warszawie gospodarze z Iskry także okazali się bardzo wymagającym rywalem dla ekipy z Płocka. Wygrali pierwszego seta po dramatycznej końcówce 26:24, w drugim płocczanie okazali się lepsi 25:21.

Niesamowity przebieg miała trzecia, bardzo ważna partia. KPS wygrał ją 30:28! Iskra nie odpuściła, w czwartym secie walka była nadal bardzo wyrównana, ale KPS nie pozwolił wyrwać sobie zwycięstwa. Wygrał seta do 22 i cały mecz 3:1.

Liczą się trzy punkty, walka trwa!

W tabeli w stawce 10 zespołów prowadzi ProNutiva SKK Belsk Duży (12 punktów) przed UKS Orlęta Raszyn (12), Radmotem, Olimpijczykiem Mszczonów i KPS Płock (po 8 punktów).

W sobotę 18 listopada o godz. 17:00 KPS zagra w sali Chemika przy Kobylińskiego z Olimpijczykiem Mszczonów. Zapraszamy na mecz, wstęp wolny!

MOS Iskra Warszawa - KPS Płock 1:3 (26:24, 21:25, 28:30, 22:25)