Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Siatkarze z Płocka walczą o awans. Pierwsza przeszkoda pokonana! - Zdjęcie główne

Mecz KPS z Halinowem w fazie zasadniczej rozgrywek | foto Krzysztof Kaźmierczak

Wiadomości KPS Płock w pierwszym etapie play off zmagań o awans do pierwszej ligi mazowieckiej dwukrotnie pokonali SPS Konstancin Jeziorna.

Płocczanie w sezonie 2022/2023 wygrali fazę zasadniczą w grupie A drugiej ligi mazowieckiej, zanotowali 11 zwycięstw i zaledwie jedną porażkę.

Celem ekipy jest awans o szczebel wyżej. W pierwszym etapie KPS zmierzył się (mecz i rewanż) z czwartą ekipą z grupy B drugiej ligi - SPS Konstancin Jeziorna.

W sobotę siatkarze KPS wygrali w Konstancinie po dość zaciętym spotkaniu 3:1 (25:20; 25:23; 24:26; 25:18). Rewanż zaplanowano już dzień później.

W popularnym blaszaku, czyli hali przy Kobylińskiego zjawiła się grupa fanów, bardzo żywiołowo wspierająca ulubioną drużynę. KPS rozpoczął mecz w dobrym stylu, zdecydowanie wygrał pierwsze dwa sety do 18 i 15 i już przy stanie 2:0 zapewnił sobie awans do 2 rundy play off!!

W trzecim secie na parkiecie pojawiło się sporo zmienników, gra się wyrównała, ale ostatnie słowo ponownie należało do gospodarzy, którzy wygrali seta 26:24 i cały mecz 3:0.

Warto podkreślić, że w obecnym sezonie KPS nie stracił w Płocku jeszcze żadnego seta.

Co dalej? KPS zagra w kolejnej rundzie w dwumeczu z SPS Radmot Jedlińsk, który 3:2 i 3:1 uporał się z Siatkarzem Ząbki. Lepszy w dwumeczu będzie się cieszył z awansu do pierwszej ligi mazowieckiej. Przegrany dostanie jeszcze jedną szansę - zagra z 7. lub 8. ekipą pierwszej ligi, czyli IŁ Capital Huragan Stare Babice lub UKS Herkules Sulejówek.

SPS Konstancin-Jeziorna - KPS Płock 1:3 (20:25; 23:25; 26:24; 18:25)

KPS Płock - SPS Konstancin-Jeziorna 3:0 (25:18, 25:15, 26:24)

KPS: Patryk Szulecki, Kamil Kędzierski Kamil Wachul, Bartosz Więckowski Adam Kostrzębski, Krzysztof Kępczyński, Igor Lewicki, Piotr Domański (k), Jarosłav Chausov, Tomasz Maziarek, Damian Konopski, Wojciech Kępczyński, Kamil Dorodziński.
Trener: Dariusz Lewicki.