Autor: | Zdjęcie: KPS Płock

Siatkarze z Płocka już na trzecim miejscu w tabeli! Zapraszamy na sobotni mecz w Blaszak Arenie - Zdjęcie główne

Zespół z Płocka po zwycięstwie w Siedlcach | foto KPS Płock

Wiadomości Siatkarze KPS Płock, którzy są beniaminkiem pierwszej ligi mazowieckiej, wygrali drugi mecz z rzędu i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W sobotę kolejny mecz w Blaszak Arenie zapraszamy na trybuny!

W poprzednim sezonie KPS wygrał swoją grupę drugiej ligi mazowieckiej, doznał zaledwie jednej porażki. Natomiast w fazie play off pokonał SPS Konstancin Jeziorna, uległ zespołowi SPS Radmot Jedlińsk, a w decydującym barażu pokonał Herkules Sulejówek i awansował do pierwszej ligi mazowieckiej.

Wyżej jest ogólnopolska druga liga - marzenie i cel płockiej siatkówki od wielu, wielu lat.

W tym sezonie głównym sponsorem KPS został ORLEN S.A. Zespół zmienił nieco skład, a wielkim wzmocnieniem jest dołączenie do składu Jana Króla, atakującego AZS Olsztyn, czyli zawodnika z PlusLigi z poprzedniego sezonu! W KPS 34-letni Jan Król gra jako przyjmujący.

W pierwszym meczu sezonu KPS przegrał na wyjeździe z faworytem rozgrywek, ekipą ProNutiva SKK Belsk Duży 0:3. W drugiej kolejce w hali przy Kobylińskiego KPS pokonał Herkulesa Sulejówek 3:0.

W trzecim meczu siatkarze z Płocka zagrali na wyjeździe z mocną drużyną PSG KPS Siedlce II. To rezerwy KPS, grającego w pierwszej lidze krajowej, często wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny.

Gospodarze rozpoczęli świetnie, wygrali pierwszego seta do 14. KPS opanował nerwy, uporządkował grę i okazał się lepszy w kolejnych dwóch setach - do 22 i 20.

W czwartej partii dla odmiany do 20 wygrali gospodarze. W decydującym piątym secie emocje i nerwy były ogromne, gra bardzo zacięta, ostatecznie minimalnie lepsi okazali się siatkarze KPS i wygrali seta do 13 oraz bardzo trudny mecz 3:2!

W tabeli w stawce 10 zespołów prowadzi ProNutiva SKK Belsk Duży przed UKS Orlęta Raszyn i KPS Płock.

Już w sobotę 28 października o godz. 18:00 KPS zagra w sali Chemika przy Kobylińskiego z zespołem SPS Radmot Jedlińsk, zajmującym szóste miejsce w tabeli.