Reklama

Sesja z kolędnikami. Na początek "Cicha noc". I debiut

Opublikowano:
Autor:

Sesja z kolędnikami. Na początek "Cicha noc". I debiut - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnia w tym roku sesja w auli ratusza rozpoczęła się nietypowo, od przywitania kolędników w postaci Szkolnej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Technicznych, czyli z popularnej ?Siedemdziesiątki?. Był też debiut...

Ostatnia w tym roku sesja w auli ratusza rozpoczęła się nietypowo, od przywitania kolędników w postaci Szkolnej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Technicznych, czyli z popularnej „Siedemdziesiątki”. Był też debiut...

- Jest jedyną orkiestrą dętą działającą w mieście, zdobywała nagrody na konkursach w powiecie płockim i w naszym województwie – zapraszał do wysłuchania kolęd w wykonaniu Szkolnej Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Technicznych przewodniczący płockiej rady miasta, Artur Jaroszewski. Zagrali „Cichą noc”, „Jingle bells” i „Wśród nocnej ciszy”.

- Zapraszamy was częściej – dziękował za krótki występ przewodniczący, który nagrodzono gromkimi brawami. - Odsłoniliście kolejny aspekt Płocka. Płock to nie tylko wspaniały chór i orkiestra symfoniczna, także wspaniała orkiestra dęta. Życzę powodzenia w dalszej karierze muzycznej.

Poszukiwanie zaczątków orkiestry każe cofnąć się do 1949 roku kiedy to w Siedemdziesiątce zaczął uczyć pan Czesław Kapela, pasjonat i wychowawca wielu pokoleń uczniów, który wiele lat poświęcił na stworzenie i prowadzenie Szkolnej Orkiestry Dętej. We wrześniu 2003 roku kapelmistrzami orkiestry zostali Hubert Chiczewski i Marek Kieszkowski. Orkiestra występuje na wszystkich oficjalnych uroczystościach patriotycznych w mieście, a także na wielu innych imprezach. 

Debiut

Radni po raz pierwszy korzystają z nowego sprzętu na auli. Na ścianie wyświetla się program sesji, pełna lista radnych wraz z nazwiskami, także czas wystąpienia. Radni głosują już w wykorzystaniem tabletów. Od razu widać wyniki, kto jak głosował lub się wstrzymał. Zostali nawet poproszeni o "większą stanowczość przy naciskaniu przycisków na urządzeniu".

[ZT]13887[/ZT]

Dzisiejsza sesja jest jedną z najważniejszych w roku z uwagi na zatwierdzenie planu finansowego.  

 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE