Reklama

Sesja rady miasta się odbędzie, ale będzie okrojona

Opublikowano:
Autor:

Sesja rady miasta się odbędzie, ale będzie okrojona  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaplanowana na czwartek 26 marca sesja Rady Miasta Płocka odbędzie się, choć obrady będą okrojone o niektóre punkty. Niewpuszczeni zostaną także mieszkańcy czy przedstawiciele mediów.

Zaplanowana na czwartek 26 marca sesja Rady Miasta Płocka odbędzie się, choć obrady będą okrojone o niektóre punkty. Niewpuszczeni zostaną także mieszkańcy czy przedstawiciele mediów. 

Sesje Rady Miasta Płocka zwyczajowo odbywają się w ostatni czwartek miesiąca. Na sesji, która ma się odbyć 26 marca, radni pochylą się m.in. rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Zapewne będzie też dyskusja o sytuacji epidemiologicznej w Płocku. Ratusz na razie potwierdza, że sesja się odbędzie, choć jak pokazała praktyka ostatnich kilkunastu dni, do takich informacji nie można przywiązywać się zbyt długo. 

- Aula ratusza będzie dostępna tylko dla radnych, prezydenta i jego zastępców, skarbnika i sekretarza miasta oraz wybranych pracowników urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych - informuje Referat Informacji Miejskiej. 

Co więcej, wszystkie posiedzenia komisji odbędą się zdalnie. Radni przed sesją spotkają się tylko w przypadku pilnej potrzeby. Pytania i odpowiedzi będą przesyłane drogą elektroniczną.

- Mieszkańcy, przedstawiciele mediów i rad osiedlowych mogą na żywo śledzić transmisję z posiedzenia. Jest ona dostępna w Internecie poprzez stronę Miasta oraz na kanale „Sesja Rady Miasta Płocka – transmisja” na YouTube - czytamy. 

Sesja będzie też okrojona z kilku tradycyjnych punktów. Nie będzie możliwe składanie ustnych interpelacji - radni będą musieli przesłać je mailem. Raz w miesiącu prezydent informuje radnych o aktywnościach swoich, jak i wiceprezydentów. W marcu radni tę listę otrzymają elektronicznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE