Reklama

Separatory tylko po jednej stronie. Czemu?

Opublikowano:
Autor:

Separatory tylko po jednej stronie. Czemu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś zgodnie z planem powinny zakończyć się prace na Armii Krajowej. Już i prezydent, i wojewoda przejechali się nią na rowerach, a tymczasem separatory zamontowano tylko z jednej strony ulicy. Dlaczego?

Dziś zgodnie z planem powinny zakończyć się prace na Armii Krajowej. Już i prezydent, i wojewoda przejechali się nią na rowerach, a tymczasem separatory zamontowano tylko z jednej strony ulicy. Dlaczego?

Zgodnie z umową, do wtorku 30 września wykonawca miał czas na zakończenie prac przy remoncie liczącej blisko 2,5 km Armii Krajowej. Prace szły zgodnie z planem, nie było opóźnień i na pierwszy rzut oka wygląda na to, że niewiele już zostało do zrobienia.

Jednym z nowości było wydzielenie ścieżki rowerowej bezpośrednio w jezdni. Takie rozwiązanie zastosowano na tzw. starej Armii Krajowej, czyli jej części na Podolszycach Północ. Ścieżka w ulicy biegnie od Mazovii do skrzyżowania z Grota Roweckiego, a potem skręca na chodnik i mniej więcej  od ronda rotmistrza Pileckiego do skrzyżowania przy Panoramie piesi znów muszą się dzielić chodnikiem z rowerzystami. Jak dowiedzieliśmy się od wiceprezydenta Cezarego Lewandowskiego i szefa MZD Marka Antoszka, w przyszłości miasto chce zająć się też ścieżką w chodniku - wydzielić asfaltową drogę dla rowerów. Wówczas ma zostać spełniony postulat mieszkańców, by zamienić miejscami trasę dla pieszych z trasą dla rowerów, tak by to ta ostatnia była bliżej jezdni i samochodów.

Na razie szeroką na ok. 1,5 m drogę dla rowerów wydzielono dla obu kierunków ruchu, po dwóch stronach Armii Krajowej, ale tylko po wewnętrznej stronie ulicy położono solidne separatory oddzielające jezdnię od ścieżki. Po drugiej stronie nie będzie?

- Będą, po prostu zabrakło jednego z typów separatorów - wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. - Na Armii Krajowej układane są separatory o dwóch długościach - te popularne 70-centymetrowe i rzadziej używanie o długości 1, 2 m. Właśnie tych drugich zabrakło - producent musi dorobić kolejne sztuki.

Do tej pory na ulicy ułożono ok. 600 separatorów, a potrzeba jeszcze ok. 500.  - Zamówienie zostało złożone już jakiś czas temu, jak tylko producent dostarczy separatory, zostaną ułożone również po drugiej stronie ulicy - zapowiada Ratusz.

 

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE