Reklama

Senator: Trafny wybór. Starosta: Masz wielką klasę

Opublikowano:
Autor:

Senator: Trafny wybór. Starosta: Masz wielką klasę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedzielne wybory burmistrza w Drobinie w powiecie płockim wciąż budzą spore emocje, bo kandydatów dzieliły zaledwie dwa głosy! Co sądzą o wyborach oni sami oraz ich sympatycy?

Niedzielne wybory burmistrza w Drobinie w powiecie płockim wciąż budzą spore emocje, bo kandydatów dzieliły zaledwie dwa głosy! Co sądzą o wyborach oni sami oraz ich sympatycy?

Przedterminowe wybory w Drobinie były konieczne w związku ze śmiercią burmistrza Andrzeja Samoraja, który 16 czerwca zginął podczas prac rolniczych. Do śmierci doszło wskutek przyciśnięcia przez agregat do oprysków, a w konsekwencji do uduszenia. 43-letni Samoraj był burmistrzem Drobina od 2014 r. 

Do walki o fotel burmistrza stanęło dwóch kandydatów: Grzegorz Szykulski z Prawa i Sprawiedliwości, który po tragicznej śmierci dotychczasowego burmistrza, pełnił tymczasowo jego obowiązki, oraz Krzysztof Wielec, radny powiatu płockiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Szykulski uzyskał 1460 ważnych głosów i został nowym burmistrzem miasta i gminy Drobin. Wielec uzyskał poparcie 1458 osób, a frekwencja wyniosła 47,65 proc. 

Jakie były reakcje kandydatów już po wyborach? 

- Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Drobin! Za nami ważne wybory, które wyłoniły burmistrza. Z całego serca pragnę podziękować Państwu za udział w głosowaniu i za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom za silne wsparcie, oraz rywalowi, za emocjonującą walkę wyborczą - napisał na FB Grzegorz Szykulski. - dołożę wszelkich starań, by zrealizować każdy z pięciu filarów mojego programu wyborczego, którego celem jest uczynienie naszego regionu lepszym, ładniejszym i bardziej przyjaznym dla ludzi.

Nowemu burmistrzowi gratulowali m.in. senator Marek Martynowski i posłanka Anna Cicholska. 

- Mieszkańcom gminy dziękuję za trafny wybór, a nowemu gospodarzowi życzę samych trafnych i rozsądnych decyzji. Głębokie ukłony dla wszystkich osób zaangażowanych w wybory uzupełniające - podsumował senator z Płocka.

Przegrany, choć z bardzo dobrym wynikiem, także dziękował za poparcie.

- Różnica dwóch głosów w tak ważnych wyborach pokazuje, że uzyskany wynik jest bardzo wysoki i wyrównany. Dziękuję za wszystkie rozmowy, spotkania, dyskusje. Deklaruję, że nadal będę dla Państwa pracować społecznie realizując swoją pasję samorządową - podkreślał Krzysztof Wielec. - Rywalowi gratuluję i życzę dobrych efektów dla Miasta i Gminy Drobin.

Starosta płocki Mariusz Bieniek gratulował kandydatowi PSL społecznego zaufania.

- Tylko Ty mogłeś kontynuować prace naszego ś.p. Andrzeja! Dwa głosy... demokracja! Ale jeszcze kropki nad i nie stawiamy! Dalej pracujemy wspólnie na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Drobin! P.s. Masz wielką klasę i szczere serducho - taki wpis jak ten, który zrobiłeś świadczy o Twojej wysokiej kulturze! Jestem dumny mając takiego przyjaciela! - napisał Mariusz Bieniek.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE