Reklama

Sekretarz Szymborskiej opowie o noblistce

Opublikowano:
Autor:

Sekretarz Szymborskiej opowie o noblistce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie z długoletnim sekretarzem jednej z najbardziej docenianych polskich autorek wierszy, Wisławy Szymborskiej. Poetka po swojej śmierci pozostawiła fundacji pod kierownictwem Michała Rusinka milion dolarów.

Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie z długoletnim sekretarzem jednej z najbardziej docenianych polskich autorek wierszy, Wisławy Szymborskiej. Poetka po swojej śmierci pozostawiła fundacji pod kierownictwem Michała Rusinka milion dolarów.

Michał Rusinek pełnił funkcję sekretarza Wisławy Szymborskiej przez 15 lat, aż do śmierci poetki w 2012 roku. Próbował stworzyć jej literacki portret w książce „Nic nadzwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”, aby pokazać ją od mniej znanej strony, jako kobietę dowcipną, perfekcjonistkę, lubiącą rozmawiać ze zwykłymi ludźmi nawet bardziej niż z intelektualistami czy z innymi poetami. - Po dostaniu Nobla powtarzała, że zrobi wszystko, aby nie stać się osobistością, lecz pozostać sobą – pisał. A pomyśleć, że funkcję sekretarza miał pełnić zaledwie przez trzy miesiące.

Teraz jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej, która zgodnie z testamentem miała zajmować się spuścizną po poetce. Na nagrody dla pisarzy fundacja otrzymała milion dolarów (te miały być wypłacane z odsetek).

Spotkanie z Michałem Rusinkiem odbędzie się siedzibie Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki w czwartek, 25 lutego o godzinie 18.00.

Materiał promocyjny: Książnica Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE