Reklama

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemoc emocjonalna i werbalna jest dla dzieci równie bolesna jak fizyczna. W środę w ratuszowej auli opowie o tym znana z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska.

Przemoc emocjonalna i werbalna jest dla dzieci równie bolesna jak fizyczna. W środę w ratuszowej auli opowie o tym znana z telewizji sędzia Anna Maria Wesołowska.

Spotkanie z jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich sędzi specjalizujących się w prawie karnym organizuje zespół profilaktyki i komunikacji społecznej straży miejskiej przy pomocy ratuszowego wydziału zdrowia i spraw społecznych. To jeden z elementów profilaktycznego projektu „Bezpieczne Dziecko II – chrońmy dzieci przed przemocą”.
– Celem programu jest z jednej strony pokazanie, jak złożone jest zjawisko emocjonalnego krzywdzenia dzieci, z drugiej zaś konsekwencji, jakie niesie przemoc fizyczna, emocjonalna i werbalna – poinformowała rzeczniczka prasowa straży miejskiej Jolanta Głowacka. – Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrośnie świadomość społeczna dotycząca tego problemu.

Adresatami kampanii są pedagodzy, psychologowie, nauczyciele i wychowawcy, którzy chcieliby podnieść swoje umiejętności wychowawcze, a także do młodzieży.

W środę 17 kwietnia o 10 w auli Urzędu Miasta gościć będzie sędzia Anna Maria Wesołowska. Specjalistka prawa karnego, bohaterka cieszącego się wielką popularnością programu emitowanego jeszcze niedawno przez jedną z komercyjnych stacji TV, opowiadać będzie o przemocy rówieśniczej i domowej stosowanej wobec dzieci.

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej spotka się ona z osobami, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. W drugiej natomiast słuchaczami będą uczniowie gimnazjów nr 3, 5 i 8, Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 czyli z placówek, które w obecny,m roku szkolnym współpracują ze strażą miejską.

W czwartek 18 kwietnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica odbędą się warsztaty szkoleniowe dla pedagogów szkolnych i nauczycieli, które przeprowadzą specjaliści Fundacji „Dzieci Niczyje”.

Fot. Archiwum straży miejskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE