Reklama

Ścięła włosy, aby pomóc dzieciom po chemioterapii

Opublikowano:
Autor:

Ścięła włosy, aby pomóc dzieciom po chemioterapii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne kosmyki jej włosów opadały na posadzkę. Wszystkie zebrano w szczytnym celu - dla dzieci, które walczą o życie. Po chemioterapii lub po operacji często tracą swoje włosy i potrzebują peruki, aby móc wyglądać jak rówieśnicy. Czasem otrzymanie takiej peruki na miarę to spełnienie marzenia.

Kolejne kosmyki jej włosów opadały na posadzkę. Wszystkie zebrano w szczytnym celu - dla dzieci, które walczą o życie. Po chemioterapii lub po operacji często tracą swoje włosy i potrzebują peruki, aby móc wyglądać jak rówieśnicy. Czasem otrzymanie takiej peruki na miarę to spełnienie marzenia. Wszystko dzięki włosom oddanym w geście przyjaźni i zrozumienia.

Na obcięcie włosów zdecydowała się st. sierż. Aleksandra Szarwińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Policjantka pełni służbę od 6 lat, oficerem prasowym została kilkanaście miesięcy temu.

W swojej pracy zajmuje się różnymi tematami, można ją także zobaczyć na spotkaniach z dziećmi, seniorami czy też w czasie akcji promujących bezpieczne zachowania wśród kierowców. Od kilka lat jest honorowym krwiodawcą i regularnie oddaje krew. W tym przypadku postanowiła ściąć kilkadziesiąt centymetrów swoich włosów, aby oddać je na rzecz Fundacji Przyjaźń WeGirls, która pomaga dzieciom chorym oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu dzieci.

Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach. Fundacja od kilku lat prowadzi akcję pod hasłem #GestPrzyjazni. Dzięki darczyńcom zbiera włosy. Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów oddanych w geście przyjaźni i zrozumienia. Na powstałe peruki na miarę mają szansę młode osoby do 18 roku życia, które utraciły włosy z powodu leczenia onkologicznego, radioterapii lub schorzenia alopecia areata (łysienia plackowatego). Każde zgłoszenie rozpatrują indywidualnie. Peruki przekazywane są dla potrzebujących dzieci w formie darowizny.

Włosy można ściąć samemu lub udać się do jednego z salonu wspierającego Fundację (jeden jest w Płocku, tu można znaleźć więcej informacji). Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji, to 25 cm.

Fot. KPP w Sierpcu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE