Reklama

Schody nad Wisłę będą jak nowe. Za ile?

Opublikowano:
Autor:

Schody nad Wisłę będą jak nowe. Za ile? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stare schody przy przyczółku mostowym, które prowadzą nad Wisłę, od lat są zamknięte. Ma to się wkrótce zmienić.

Stare schody przy przyczółku mostowym, które prowadzą nad Wisłę, od lat są zamknięte. Ma to się wkrótce zmienić.

Ratusz rozstrzygnął postępowanie przetargowe pt „Wzmocnienie Skarpy Wiślanej poprzez przebudowę schodów w sąsiedztwie przyczółka mostu im. Legionów Piłsudskiego i ulicy Mostowej w Płocku”. Na zadanie przeznaczył w budżecie 1 mln 603 tys. 652 zł brutto. Ostatecznie wpłynęło pięć ofert.

Wygląda na to, że doprowadzeniem schodów do stanu używalności zajmie się firma "Mosty Kujawy" Krzysztofa Szymańskiego z miejscowości Smólnik. Ofertę tej firmy uznano za najkorzystniejszą. Zaoferowała, że podejmie się realizacji zadania za 1 mln 484 tys. 495 zł. Wszystkie zainteresowane firmy przystały na udzielenie gwarancji na  okres 72 miesięcy.  

Przegrały za to Firma Remontowo-Budowlana „Lipowski”  Mieczysława i Grzegorza Lipowskich z Płocka, która zaproponowała wykonanie zamówienia za 1 mln 782 tys. zł, a także Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „HYDRO-ECO” Sp. z o. z Bydgoszczy, aplikujące w postępowaniu przetargowym z kwotą w wysokości 1 mln 532 tys. 353 zł.

Pozostałe dwie firmy wpisały o wiele niższe kwoty od tej, którą przeznaczono na sfinansowanie zamówienia (w jednej ofercie wpisano kwotę 939 tys. zł, w drugiej 857 tys. zł). Ratusz odrzucił te oferty z powodu rażąco niskiej ceny. 

Przypomnijmy, że wybrany wykonawca powinien wyrobić się z zadaniem do 30 listopada 2016 roku. Ma również udzielić gwarancji na pielęgnację zieleni do 30 czerwca 2017 roku.

Czytaj też: 

Fot. Wizualizacje - UMP,stare  schody - Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE