Reklama

Samorządowcy PiS udzielili wsparcia Andrzejowi Dudzie

Opublikowano:
Autor:

Samorządowcy PiS udzielili wsparcia Andrzejowi Dudzie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa ostatnia prosta w wyścigu o fotel prezydencki. Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, walczy o drugą kadencję. Działacze PiS przekonywali dziś, dlaczego warto zagłosować na ich kandydata. 

Trwa ostatnia prosta w wyścigu o fotel prezydencki. Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, walczy o drugą kadencję. Działacze PiS przekonywali dziś, dlaczego warto zagłosować na ich kandydata. 

Kilkunastu samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości przekonywali dziś, dlaczego warto głosować na Andrzeja Dudę. 

- Andrzej Duda był radnym Krakowa. Doświadczenie, które zdobył, czy to później w trakcie pełnienia mandatu posła czy europarlamentarzysty pokazują, jak ważna jest dla niego mała ojczyzna. Widzimy, jak bardzo zmienia się gmina i powiat na przestrzeni 5 lat, kiedy prezydentem jest Andrzej Duda, a rządzi Prawo i Sprawiedliwości. Doświadczamy tego w Płocku, doświadcza tego także prezydent Płocka. Za poprzedniego rządu budżet był na poziomie ok. 700 mln, dziś około miliarda - mówiła Wioletta Kulpa. 

Kulpa chwaliła też mega projekt rządu, jakim jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Powstałe mega lotnisko i sieć dróg dojazdowych ma usprawnić komunikację w Płocku - dojazd pociągiem do Warszawy miałby zająć niespełna godzinę. Póki co to nadal jednak tylko plany. 

- Niestety, Płock nie zyskał samym dworcem. Brakuje nam połączeń kolejowych z innymi miastami. To, co realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości, to odzyskiwanie światła dla małych gmin - przekonywała Kulpa.  

- Prezydent zadeklarował pełne wsparcie dla modernizacji szpitali powiatowych - mówił z kolei Rafał Romanowski, radny wojewódzki. - Prezydent zadeklarował też poparcie dla stworzenia funduszu wsparcia lokalnego na pozyskanie wkładu własnego gmin dla inwestycji, co dziś jest dużym problemem. 

Samorządowcy PiS chwalili politykę wsparcia firm w pandemii koronawirusa w postaci tarczy antykryzysowych. Samorządowcy alarmują jednak, że spadają ich wpływy. Płock też szuka oszczędności. 

- Prezydent na sesji nie zgłaszał problemu z realizacją jakiegokolwiek z podstawowych zadań budżetowych. Wręcz przeciwnie - budżet jest na tyle stabilny, że byliśmy w stanie dołożyć Komunikacji Miejskiej i zoo, bo nie było wpływów ze sprzedaży biletów - odpowiedziała Wioletta Kulpa. - Nie wykluczam jednak, że taka pomoc dla samorządów będzie, bo to dla rządu istotne. Będziemy o tym rozmawiać, ale na dziś jeszcze nie znamy wartości, o których możemy rozmawiać. 

Samorządowcy, radni osiedlowi, miejscy, gminny, powiatowi czy wojewódzcy podpisali dziś deklarację poparcia dla Andrzeja Dudy. Wśród nich była m.in. Wioletta Kulpa, Marlena Mazurska czy Wojciech Jasiński. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE