Reklama

Reklama

Samochody i sprzęt dla strażaków ochotników. Cenne wsparcia dla OSP z regionu Płocka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Samochody i sprzęt dla strażaków ochotników. Cenne wsparcia dla OSP z regionu Płocka - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu konkretnego wsparcia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP z powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego otrzymają profesjonalny sprzęt oraz lekkie samochody ratownicze.

Reklama

Wsparcie trafi w sumie do 32 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z subregionu płockiego. Na ten cel przeznaczono ponad 469 tys. zł.

Jak przypominają w samorządzie województwa, to tylko jedna z forma pomocy, gminy zgłaszają się bowiem do Mazowsza praktycznie przez cały rok. 

– Szczególnie trudny dla druhów jest czas pandemii, kiedy wszystkie służby są w pełnej gotowości – podkreślał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Ale gotowość to jedno. Aby ochotnicy mogli jak najlepiej wywiązywać się z powierzonych im zadań i uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Sukcesywnie więc doposażamy OSP. W sumie od 2006 r. na wsparcie mazowieckich jednostek przekazaliśmy ponad 100 mln zł - wyliczał.  

To potrzebne wsparcie. Na Mazowszu działa blisko 2 tys. OSP. Tylko w ubiegłym roku wyjeżdżały do akcji ponad 55 tys. razy, z czego do samych pożarów odnotowano 20 tys. wyjazdów.

– Na nowy sprzęt czekają i strażacy i mieszkańcy regionu – przekonywał wicemarszałek Wiesław Raboszuk. - Nowoczesne wyposażenie usprawni pracę służb, a co za tym idzie zwiększy bezpieczeństwo Mazowszan. Od 15 lat dofinansowujemy inwestycje w mazowieckich jednostkach OSP. W tym roku tylko na specjalistyczny sprzęt i lekkie samochody ratownicze przeznaczymy 7,6 mln zł – dodał.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego do OSP z Mazowsza trafi w sumie blisko 7,6 mln zł, z czego ponad 469 tys. zł trafi do subregionu płockiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy