Reklama

Są wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Jest lepiej niż rok temu

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Jest lepiej niż rok temu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Egzamin gimnazjalny to pierwszy poważny sprawdzian dla uczniów i jednocześnie przepustka do szkoły średniej. W tym roku podeszło do niego 1108 płocczan. Jak im poszło?

Egzamin gimnazjalny to pierwszy poważny sprawdzian dla uczniów i jednocześnie przepustka do szkoły średniej. W tym roku podeszło do niego 1108 płocczan. Jak im poszło? 

Okręgowa Komisja Edukacji w Warszawie opublikowała wstępne wyniki dla miast, powiatów i gmin. Na wyniki pojedynczych placówek będzie trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. 

W kwietniu do egzaminu przystąpiło dokładnie 1108 płocczan i 973 mieszkańców powiatu. Uczniowie najlepiej poradzili sobie z egzaminem z języka angielskiego - w mieście uzyskali średnio 71 proc., a w powiecie 58 proc. (rok temu w mieście 69,1 proc. w mieście i 56,1 proc. w powiecie). Nieźle wypadł też egzamin z języka polskiego, choć rezultaty są niższe niż przed rokiem. Średni wynik płocczan to 68 proc. (71 proc. w 2017 r.), a mieszkańców powiatu 65 proc. (66,7 proc.). 

[ZT]15719[/ZT]

Lepiej poszedł za to egzamin z matematyki. W tym roku płocczanie wykręcili średnią na poziomie 53 proc., podczas gdy rok temu było to 47,8 proc. W powiecie matematyka też poszła lepiej - w 2018 roku średnia to 49 proc., wobec 43,5 proc. w poprzednim roku. Największe problemy sprawiły przedmioty przyrodnicze (57 proc. w mieście i 53 proc. w powiecie), a także historia i WOS (61 proc. i 55 proc.), choć i tym przypadku wynik jest lepszy niż rok temu. Wygląda więc na to, że młodzi płocczanie mogą być zadowoleni z rezultatów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE