Reklama

Są wyniki sekcji zwłok 15-latki, która zmarła w płockim szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki sekcji zwłok 15-latki, która zmarła w płockim szpitalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Są już wyniki sekcji zwłok 15-letniej Magdy, która w czerwcu zmarła w szpitalu na Winiarach, gdzie trafiła kilka godzin wcześniej.

Są już wyniki sekcji zwłok 15-letniej Magdy, która w czerwcu zmarła w szpitalu na Winiarach, gdzie trafiła kilka godzin wcześniej. 

Prokuratura Regionalna w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 15-letniej Magdy w płockim szpitalu. Sprawa jest badana pod kątem ewentualnego błędu lekarskiego. 

Przypomnijmy: 9 czerwca do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafiła 15-latka z Gostynina. Dziewczyna jeszcze tego samego dnia zmarła. Śmierć w ciągu 24 godzin od przyjęcia do szpitala, tym bardziej młodej osoby, musi zostać zbadana przez prokuraturę. 

[ZT]15698[/ZT]

Śledczy sprawdzają czy nie doszło do popełniania błędu lekarskiego przez załogę płockiego szpitala, dlatego sprawa została skierowana do prokuratury w Łodzi. Jest już opinia po sekcji zwłok. Wskazuje ona, że 15-latka zmarła w wyniku wstrząsu krwotocznego spowodowanego krwawieniem z pękniętego tętniaka aorty. Prokuratorzy zbadają teraz, czy postępowanie lekarzy było właściwe. 

- Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zwolnienie lekarzy z obowiązku tajemnicy lekarskiej, celem ich przesłuchania - mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi. - Prokurator będzie badał czy przy działaniach podejmowanych przez lekarzy nie doszło do błędu. 

Będziemy informować w tej sprawie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE