Reklama

Są wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zwycięzców projekty z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Są wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zwycięzców projekty z Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy wyniki pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty, które uzyskały największe poparcie mieszkańców województwa zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Wśród zwycięzców znalazły się także pomysły z Płocka.

Poznaliśmy wyniki pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty, które uzyskały największe poparcie mieszkańców województwa zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Wśród zwycięzców znalazły się także pomysły z Płocka.

Prawie 38 tys. mieszkańców Mazowsza wzięło udział w głosowaniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zadecydowali oni o wyborze najlepszych 63 projektów, których realizacja zostanie wpisana do budżetu województwa na 2021 rok. Blisko 3 tysiące głosów oddano na inicjatywy z podregionu płockiego. Pozwoli to na realizację 7 z nich. To m.in. aktywne przejścia dla pieszych w Staroźrebach czy konserwacja sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu.

Wśród zwycięskich projektów są także te z Płocka. To budowa parkingu przy pogotowiu na ul. Strzeleckiej oraz modernizacja wejścia głównego do szpitala wojewódzkiego na Winiarach.

- To są bardzo dobre informacje dla Płocka i subregionu - stwierdził w rozmowie z nami Tomasz Kominek, radny miasta, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku. - Jestem bardzo szczęśliwy, że te dwa projekty będą realizowane w 2021 roku. Trzymałem za nie kciuki - mówił.

Jak przekonuje Kominek, zwycięskie projekty to bardzo potrzebne inicjatywy, na których realizację czekano od lat.

- Mamy dwa razy po pół miliona z tego projektu dla Płocka i płocczan - wylicza. - Za to dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się i oddali swoje głosy na te projekty - dopowiada po chwili.

Szczegóły dotyczące wszystkich zwycięskich projektów można znaleźć na stronie bom.mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE