Reklama

Są propozycje zmian w strefie płatnego parkowania

Opublikowano:
Autor:

Są propozycje zmian w strefie płatnego parkowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na gigantyczną rewolucję w strefie płatnego parkowania raczej się nie zanosi, nie ma dążenia do zmiany stawek, są za to inne propozycje zmian.

Na gigantyczną rewolucję w strefie płatnego parkowania raczej się nie zanosi, nie ma dążenia do zmiany stawek, są za to inne propozycje zmian.

Strefa płatnego parkowania została uruchomiona 26 października 2016 roku. Są możliwe pewne zmiany. Na początek trzeba będzie zdecydować czy dojdzie do relokacji już kupionych parkomatów, czy też kupić kilka nowych. Na razie Komunikacja Miejska zaproponowała montaż sześciu nowych urządzeń. W tym celu zaplanowano przegląd lokalizacji urządzeń i wytypowanie parkomatów możliwych do relokacji oraz wyznaczenie lokalizacji, w których zakup nowych urządzeń byłby wskazany.

- Wstępnie rozważane jest sześć lokalizacji dla urządzeń, tj. Plac Obrońców Warszawy przy Pomniku Broniewskiego, przy Urzędzie Miasta, Nowy Rynek, ul. Kościuszki w okolicy przedszkola, 1 - go Maja przy pralni chemicznej, róg ul. Królewieckiej i ul. Nowy Rynek - informują w Ratuszu. - W przypadku zakupu nowych urządzeń trzeba będzie ponieść koszty ich zakupu i montażu oraz wzrosną koszty serwisu.

Od dawna poruszany był problem trapiący przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie strefy płatnego parkowania (SPP). Dla nich nie wprowadzono abonamentów, jak w przypadku mieszkańców. Teraz planuje się taki miesięczny abonament na kwotę 240 zł.

Na parkomatach pojawi się dodatkowa informacja dotycząca konieczności pobrania biletu z parkomatu, w przypadku 30 minutowego bezpłatnego postoju. Ponadto poddany przeredagowaniu zostanie zapis obecnej uchwały o SPP dotyczący niezwłocznego pobrania biletu parkingowego.

- Część parkujących osób jest przekonana, iż czas 10 minut na pobranie biletu od czasu zaparkowania pojazdu dolicza się do czasu bezpłatnego postoju w strefie – czytamy w dokumencie pt. „Ocena strefy płatnego parkowania, propozycje zmian na kolejne lata”. - Rozważa się również usunięcie z uchwały zapisu dotyczącego pozostawiania pobranych biletów parkingowych w pojeździe - i to w widocznym miejscu celem odczytania danych. - Obecnie kontrolerzy SPP są obowiązani sprawdzić wniesienie opłaty w systemie poprzez terminale kontrolerskie i jest to wystarczające do potwierdzenia wniesienia opłat, czy korzystania przez klientów z bezpłatnych 30 minut. W takim wypadku pobrany bilet z parkomatu nadal trzeba będzie zachować. Stanie się on bowiem dowodem zarejestrowania postoju pojazdu w SPP w przypadkach konieczności złożenia wniosku reklamacyjnego lub dalszego odwołania. Zmiana zapisu w uchwale wyeliminuje konieczność powrotu kierujących do pojazdów i ułatwi korzystanie z SPP.

Komunikacja Miejska miałaby przygotować ulotki o sposobach wnoszenia opłat z użyciem płatności mobilnych, które będą rozkolportowane wśród parkujących przez kontrolerów.

[ZT]17199[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE