Reklama

Są pieniądze na sprzęt do akcji ratunkowych

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na sprzęt do akcji ratunkowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratownicy wodni z Mazowsza muszą mieć specjalistyczny sprzęt przydatny czy to w trakcie powodzi, czy w czasie innych akcji. Na zakupy z kasy województwa przeznaczono ponad 70 tys. zł.

Ratownicy wodni z Mazowsza muszą mieć specjalistyczny sprzęt przydatny czy to w trakcie powodzi, czy w czasie akcji prowadzonej na w większym akwenie wodnym. Na zakupy z kasy województwa przeznaczono ponad 70 tys. zł.

Dofinansowanie na zakup nowego sprzętu otrzymają cztery mazowieckie jednostki: Rejonowe Płockie Wodne Pogotowie Ratunkowe (8 tys. zł), Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim (21 tys. zł), Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu (20,9 tys. zł na sprzęt wykorzystywany do utrzymania gotowości operacyjnej, w tym na obszarach wodnych trudno dostępnych dla ciężkiego sprzętu) oraz Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (21 tys. zł na zakup ratowniczej łodzi motorowej z silnikiem do celów patrolowych i szkoleniowych). Tyle wpłynęło zgłoszeń do Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.

Środki finansowe będą pochodziły z konkursu dla organizacji pozarządowych „Utrzymanie gotowości ratowniczej na obszarach wodnych województwa mazowieckiego” w obszarze „Ratownictwo i ochrona ludności”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE