Reklama

Reklama

Są pieniądze na inwestycje sportowe. Wpłynęło ponad 270 wniosków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Są pieniądze na inwestycje sportowe. Wpłynęło ponad 270 wniosków - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obiekty sportowe z dofinansowaniem z samorządu Mazowsza. Za przekazane środki zostanie zmodernizowana m.in. infrastruktura Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. W sumie pieniądze trafią na realizację 18 zadań z subregionu płockiego.

Reklama

 

 

Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano blisko 3 mln zł. Zainteresowanie programem było ogromne. 

– Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji – dodał.

Środki zostaną przekazane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS). To autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 roku. Do tej pory za te pieniądze udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. 

– Każda miejscowość ma inne potrzeby i oczekiwania – przekonywał Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza. - Mimo to taki sam dostęp do obiektów sportowych powinni mieć zarówno mieszkańcy wsi, jak i miast - dopowiadał.

W ramach MIWIS 2021 o pomoc finansową mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Otrzymane wsparcie mogło zostać przeznaczone nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących.

Środki, prawie 200 tys. zł, trafią m.in. do Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. W ramach prac nastąpi odwodnienie istniejącego boiska, wykonana zostanie bieżnia lekkoatletyczna wraz z odwodnieniem oraz zagospodarowaniem terenu.

Ponadto wsparcie trafi także na trzy inne zadania w powiecie gostynińskim. Będzie to  modernizacja infrastruktury sportowej boiska w Szczawinie Kościelnym, budowa wielofukcyjnego boiska w miejscowości Skrzeszewy (gmina Pacyna) i przebudowa boiska do piłki nożnej w Lwówku.

Poza tym środki w ramach programu zostaną przekazane m.in. do gminy Bielsk, Słupno, miasta i gminy Drobin, miasta Płock,  gminy Radzanowo i Nowego Duninowa. 

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy