Reklama

Reklama

Są pieniądze dla mazowieckich przedsiębiorców. 20 mln zł na walkę ze skutkami pandemii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Są pieniądze dla mazowieckich przedsiębiorców. 20 mln zł na walkę ze skutkami pandemii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 20 mln złotych trafi do mazowieckich przedsiębiorców, którzy mierzą się ze skutkami pandemii COVID-19. Decyzją zarządu województwa ponad 600 mikro i małych firm otrzyma unijną pomoc na utrzymanie bieżącej działalności.

Reklama

Na ten cel, z Regionalnego Programu Operacyjnego, przeznaczono 19,7 mln zł. W sumie, od początku pandemii, samorząd województwa przyznał mazowieckim przedsiębiorcom blisko 68 mln zł wsparcia z UE. 

- Skutki pandemii odczuliśmy wszyscy, a obostrzenia wprowadzone przez rząd szczególnie mocno odbiły się na działalności mikro i małych przedsiębiorstw - stwierdził Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Ten sektor gospodarki poniósł ogromne straty. Wiele przedsiębiorstw utraciło płynność finansową, wiele jest też na skraju bankructwa. Potrzebują naszego wsparcia, stąd decyzja o przekazaniu kolejnych środków finansowychw formie bezzwrotnych dotacji, co w dobie kryzysu nabiera szczególnego znaczenia - dodaje.

Jak podają w urzędzie marszałkowskim, firmy będą mogły przeznaczyć dotacje na m.in.: wynagrodzenia pracowników, pokrycie zobowiązań publiczno-prywatnych, pokrycie zobowiązań handlowych, zaległych faktur, kosztów użytkowania infrastruktury czy zakupu towarów.

Pomimo kończących się możliwości dofinansowania ze środków europejskich, samorząd Mazowsza stara się pomagać. Jak zapewnia wicemarszałek Wiesław Raboszuk, pieniądze dla  firm najbardziej dotkniętych skutkami pandemii muszą się znaleźć. -  To nie tylko ogromne wsparcie finansowe, ale też nadzieja dla 1,8 tys. firm na skuteczną walkę z kryzysem, a co za tym idzie  utrzymanie się na rynku - mówił wicemarszałek.

Warunkiem otrzymania wsparcia w programie był spadek przychodów ze sprzedaży w okresie od czerwca do sierpnia o co najmniej 50 proc. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Dofinansowanie obejmie zaspokojenie bieżących, pilnych potrzeb przedsiębiorstwa przez maksymalnie 3 miesiące.

- Z uwagi na wyjątkową sytuację Unia Europejska wprowadziła najbardziej elastyczne zasady pomocy w historii, co pozwoliło na udzielenie wsparcia dla mikro oraz małych firm - zdradził Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. - Realizacja programu regionalnego jest już na końcowym etapie, dlatego z uwagi na ograniczoną pulę środków dotacje skierowane zostały do branż, które w największym stopniu dotyczą ograniczenia. Dla pozostałych przedsiębiorców dostępna jest natomiast oferta preferencyjnych pożyczek - dodał.

Wszelkie informacje o konkursach o unijne dofinansowanie znajdują się m.in. na stronie internetowej funduszedlamazowsza.eu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy