Reklama

Są już projekty toalety na Roguckiego

Opublikowano:
Autor:

Są już projekty toalety na Roguckiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 300 projektów toalet publicznych w pasażu Roguckiego wpłynęło na konkurs organizowany przez Koło. Wielu projektantów widziałoby w tym miejscu nie tylko szalet, ale i kącik, w którym można spędzić miło czas.

Prawie 300 projektów toalet publicznych w pasażu Roguckiego wpłynęło na konkurs organizowany przez Koło. Wielu projektantów widziałoby w tym miejscu nie tylko szalet, ale i kącik, w którym można spędzić miło czas.

Trwa ostatni etap konkursu organizowanego przez Koło wraz z płockim Ratuszem na projekt toalety publicznej, która stanie w pasażu Roguckiego na Wielkiej Płycie. Zainteresowanie koncepcją miejsca, które sprosta potrzebom fizjologicznym płocczan, było ogromne - na konkurs wpłynęło blisko 300 koncepcji toalet. Czego tam nie ma! Niektóre nawiązują kształtem do pobliskiego kościoła św. Jadwigi, inne do stylistyki wielkiej płyty. Są takie z płockimi akcentami, np. powycinanymi w ścianach nazwami, a także surowe, betonowe bryły. 

Wielu projektantów widziałoby w tym miejscu nie tylko toaletę, ale i miejsce, w którym mieszkańcy mogliby spędzać czas w deszczowe dni, odpocząć po spacerze, więc obok części sanitarnej proponowali ławeczki i siedziska, a nawet... plac zabaw i trawnik na dachu szaletu.

Część projektantów skupiła się na koncepcji budynku wkomponowanego w blokowiska, sygnalizując jedynie podział łazienek na damskie, męskie, toalety dla niepełnosprawnych i to, co szczególnie potrzebne mamom na spacerach, czyli kącik do przewijania niemowląt, ale byli i tacy, którzy proponowali również konkretne rozwiązania w branży sanitarnej - np. wykorzystanie deszczówki do czyszczenia kabin.

Teraz nad projektami obraduje jury, które ogłosi werdykt 22 czerwca. Autorzy zwycięskich projektów otrzymają łącznie 40 tys. zł, a toaleta, który wygra, ma zostać wybudowana w al. Roguckiego. Z kolei do 15 czerwca każdy może wesprzeć koncepcję, która najbardziej mu się podoba, głosując na nią na Facebooku. Projektowi, który uzyska największą liczbę głosów internautów, zostanie przyznane dodatkowe wyróżnienie i nagroda pieniężna. Cały konkurs przeprowadzono w ramach programu firmy Koło „Nie olewamy miasta”.

Wszystkie projekty można od dziś oglądać na stronie www.konkurskolo.pl w zakładce Projekty konkursowe ().

Przypomnijmy, że miasto ma w planach przebudowę al. Roguckiego i wydłużenia jej aż do ulicy Batalionów Chłopskich. Ma być więcej zieleni, pojawią się nowe alejki, mała architektura, karmniki dla ptaków, psie stace, stojaki rowerowe i nowe oświetlenie,  a także droga rowerowa, która połączy się ze ścieżką w al. Pawła Nowaka. Uzyskanie unijnego dofinansowania mogłoby pozwolić na rozpoczęcie pracna jesieni i ich zakończenie w 2017 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE