Reklama

Są już nowe karetki dla pogotowia. Jedna jest szczególnie ważna [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Są już nowe karetki dla pogotowia. Jedna jest szczególnie ważna [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy nowe karetki dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku są typu „S” i „N”. Kosztowały niemal 1,5 miliona złotych.

Trzy nowe karetki dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku są typu „S” i „N”. Kosztowały niemal 1,5 miliona złotych.

Wszystkie trzy nowe karetki to pojazdy typu Volkswagen Crafter. Dwa ambulanse typu „S” są przystosowane do potrzeb ratownictwa medycznego, z kolei ambulans typu „N” służy do przewozu noworodków. 

Dotychczas w Płocku była tylko jedna „N-ka”, dodajmy jedna z czterech na całym Mazowszu, Jeżdżą do tych najmniejszych pacjentów ze schorzeniami albo, co gorsza, w sytuacji zagrożenia życia. Kiedy liczy się każda minuta, a nawet każda sekunda, karetka z inkubatorem w środku to realna szansa na ratunek maleństwa. Oprócz inkubatora w takiej karetce znajduje się również respirator i kardiomonitor.  

Łączny koszt zakupu karetek typu „S” wyniósł ponad 730 tys. zł, natomiast karetki typu „N” – ponad 740 tys. zł. Zakup tej ostatniej był możliwy m.in. dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w wysokości 250 tys. zł. Poświęcenie karetek odbyło się w piątek, podobnie jak uroczyste obchody 20-lecia istnienia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Najpierw była Msza św. w płockiej katedrze, następnie wszyscy udali się do płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Jubileusz połączono z galą z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego. Ratownikom dziękowano za profesjonalizm i rzetelność, codzienne zaangażowanie, empatię dla ludzi cierpiących i potrzebujących pomocy. A w dowód uznania wiceprezydent Roman Siemiątkowski wręczył jubilatom medal „Laude Probus”, który był na gali tylko jedną z wielu form uhonorowania 20-letniej działalności Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Marszałek Adam Struzik wręczył dyrekcji pogotowia oraz jej wieloletnim pracownikom dyplomy uznania i medal Pro Masovia. Podczas wydarzenia wiceminister Marek Tombarkiewicz wręczył nagrody Ministra Zdrowia im. bł. Gerarda, patrona ratownictwa medycznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE