Reklama

Reklama

Są dotacje na rozwój ogrodów działkowych. Można otrzymać do 30 tys. zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: mars

Są dotacje na rozwój ogrodów działkowych. Można otrzymać do 30 tys. zł - Zdjęcie główne

foto mars

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 20 maja w płockim magistracie przyjmowane będą wnioski na dotację dla rodzinnych ogrodów działkowych. W tym roku dofinansowanie może wynieść nawet 30 tys. zł.

Reklama

Jak podają w płockim magistracie, dofinansowanie będzie przekazywane na rozwój ogrodu, w szczególności na budowę lub modernizację infrastruktury. Inwestycja, zrealizowana dzięki dotacji, musi wpłynąć na poprawę warunków dostępności do ROD.

– Od 4 lat dofinansowujemy rozwój rodzinnych ogrodów działkowych – przypomina Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - W tym roku dofinansowanie może wynieść nawet 30 tys. zł. Wnioski będą przyjmowane od 4 do 20 maja.

W Płocku znajduje się 21 ogrodów działkowych o łącznej powierzchni ok. 250 hektarów, na której wydzielonych jest ok. 4.700 działek. W 2018 roku samorząd Płocka udzielił w sumie 27 dotacji na łączną kwotę prawie 700 tys. zł. W roku 2022 w Budżecie Miasta Płocka na ten cel zabezpieczono 200 tys. zł.

Dodatkowe informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Spraw Komunalnych pod numerem telefonu: 24 367-16-20 lub w Biurze Interwencji i Informowania Mieszkańców 24 364 55 55, oraz na stronie czysty.plock.eu.

Co ważne, dofinansowania nie są przeznaczone dla prywatnych działkowców. Wnioski o dotacje może składać wyłącznie zarząd ogrodu działkowego lub osoby uprawnione do jego reprezentowania.

Czytaj więcej: Wypadek w Płocku. Jedna osoba w szpitalu, są utrudnienia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy