Reklama

Rządzili miastem przez kilka godzin

Opublikowano:
Autor:

Rządzili miastem przez kilka godzin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę klucze do bram miasta otrzymali przedstawiciele płockich organizacji pozarządowych. Deszczowa pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorom, ale i tak chętnych nie brakowało na rozmowy o podejmowanych inicjatywach i mały poczęstunek w postaci chleba ze smalcem.

W sobotę klucze do bram miasta dostali przedstawiciele płockich organizacji pozarządowych. Deszczowa pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorom, ale i tak chętnych nie brakowało na rozmowy o podejmowanych inicjatywach lokalnych i mały poczęstunek w postaci chleba ze smalcem. 

Przy okazji piątego Dnia Płockich Inicjatyw Pozarządowych na starówce rozstawiono liczne stoiska płockich organizacji, które od godziny 14.00 przedstawiały swoją bogatą działalność. Kogo tylko nie odstraszyła deszczowa pogoda, mógł posłuchać, ile niesamowitej energii drzemie w mieszkańcach organizujących kabarety, przedstawienia, śpiewają i tańczą, a nawet gotują. - Dajecie wsparcie osobom potrzebującym, niesiecie radość i uśmiech dzieciom, młodzieży i dorosłym - dziękował im prezydent Andrzej Nowakowski. 

Każda z organizacji prezentowała swoją działalność ze sceny, dzięki czemu atrakcji nie brakowało. Okazało się, że o udzieleniu pierwszej pomocy można nawet rymować. Amazonki wręczały ulotki i instruowały na fantomach, w jaki sposób profilaktycznie badać piersi. Na stoisku Banku Żywności częstowano chlebem ze smalcem i rozdawano urocze ptaszki z masy solnej, nie brakowało też specjałów wegetariańskich. Reklamowano nawet lokal, który za jakiś czas ruszy przy Tumskiej, dedykowany raczej zwolennikom bezmięsnej kuchni.

Swoje stanowiska wystawiły fundacje Orlen Dar Serca,  Szansa dla Zwierzaka ZOA i Fundusz Grantowy dla Płock. Zorganizowano zawody na ergowiosłach, pokazy capoeiry, mecz w piłkę ręczną i pokaz sprzętu Wodnego Pogotowia Ratunkowego, sporo osób poznało także podstawowe chwyty niezbędne do samoobrony. A do tego zadbano o liczne występy artystyczne w wykonaniu lokalnego chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pokazy tańca  i kolorowy spektakl z cyrkowcami ,,Zabawka". Na zakończenie zagrała grupa The Chad Makers i Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. 

W czasie imprezy ruszyło głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE