Reklama

Ruszył STOP TIROM. Od kiedy ograniczenia?

Opublikowano:
Autor:

Ruszył STOP TIROM. Od kiedy ograniczenia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od końca marca można składać wnioski o wydanie specjalnych identyfikatorów upoważniających przewoźników do poruszania się po Płocku poza wyznaczonymi korytarzami komunikacyjnymi. Od czerwca bez tego ani rusz.

Od końca marca można składać wnioski o wydanie specjalnych identyfikatorów upoważniających przewoźników do poruszania  się po Płocku poza wyznaczonymi korytarzami komunikacyjnymi. Od czerwca bez tego ani rusz.

Realizacja projektu autorstwa Piotra Gryszpanowica Stop Tirom, który wygrał w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, zmierza ku końcowi . Miasto podzielono na strefy, po których wolno poruszać się tirom i samochodom ciężarowym i na takie, do których nie wolno im wjeżdżać bez specjalnych przepustek.

Jak przypomina Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, od końca marca można składać wnioski o wydanie takich przepustek. Bezpłatne zezwolenia w postaci identyfikatorów upoważaniających do  poruszania się w wyłączonych strefach wydaje Ratusz.

Przewoźnicy, którzy jeszcze nie wystąpili o taką przepustkę, powinni się pośpieszyć. - Ode czerwca ciężki ruch tranzytowy i pojazdów z towarami niebezpiecznymi będzie odbywał się bez ograniczeń wyłącznie po drogach, które będą pełnić funkcje stworzonych do tego celu „korytarzy komunikacyjnych” - przypomina Konrad Kozłowski.

Jak już pisaliśmy, identyfikator będzie miał hologram, kod kreskowy, termin ważności (po upływie 12 miesięcy trzeba go zwrócić, w uzasadnionych przypadkach wydłuża się do 24 miesięcy), markę, model i numer rejestracyjny pojazdu, dozwoloną trasę, cel przejazdu, a nawet godziny, w których może się poruszać po danej strefie. Wśród powodów wydania dokumnetu są  m. in. potrzeby inwestycyjne, zapewnienie dostaw materiałów do produkcji (w przypadku identyfikatora N 16 dostaw paliw i gazów do stacji, gazu propan-butan i oleju opałowego do celów grzewczych i bytowych) lub zapewnienie bieżących potrzeb mieszkańców miasta.

O identyfikator, który będzie  umieszczany za przednią szybą po lewej stronie pojazdu, mogą się starać  samochody przewożące towary niebezpieczne, pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 t i 16 t Szczegółowe informacje na ten temat są udzielane pod nr tel. 024 367 08 32.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE