Reklama

Ruszył opóźniony remont kamery pruskiej

Opublikowano:
Autor:

Ruszył opóźniony remont kamery pruskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 17 milionów będzie kosztowała renowacja zabytkowego gmachu przy ulicy Kolegialnej 15. Wszystkie koszty inwestycji zostaną opłacone z budżetu centralnego.

Ponad 17 milionów będzie kosztowała renowacja zabytkowego gmachu przy ulicy Kolegialnej 15. Wszystkie koszty inwestycji zostaną opłacone z budżetu centralnego.

Zabytkowy gmach stojący przy ulicy Kolegialnej, nieopodal skrzyżowania z 1 Maja, to własność skarbu państwa. Mieści się w nim delegatura Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz kilka innych instytucji wojewódzkich (m. in. płocki oddział Inspekcji Transportu Drogowego). Pieniądze na remont zostały więc wyasygnowane ze skarbu państwa i przekazane w formie dotacji celowej płockiemu samorządowi.

Jak poinformował Hubert Woźniak z biura prasowego płockiego ratusza, w 2013 roku Urząd Miasta Płocka przeznaczył na remont kamery pruskiej tylko 3,7 miliona. Pieniądze te zostaną wykorzystane na pierwszy z trzech etapów prac modernizacyjnych czyli przebudowę konstrukcji budynku. Planuje się wzmocnienie fundamentów, częściową wymianę stropów drewnianych na żelbetowe, wymianę konstrukcji dachu (umożliwiającej w przyszłości wprowadzenie funkcji użytkowej na poddasze) oraz wykonanie doziemnych sieci sanitarnych i elektrycznych wraz z usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą.


Wykonawca pierwszego etapu prac to konsorcjum firm z Gdańska, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ekoinbud. Prace, które rozpoczęły się kilka dni temu, powinny zostać zakończone do 25 listopada tego roku.

Remont zabytkowego obiektu miał się rozpocząć już trzy tygodnie temu. Pierwszy przetarg został jednak unieważniony, ponieważ wszystkie stające do niego firmy oferowały ceny znacznie przekraczające tę podaną w warunkach przetargu.

Modernizacja kamery pruskiej nie będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu samochodowym. Ale wykonawca robót zwrócił się do Miejskiego Zarządu Dróg z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego. Oznacza to, że za kilka tygodni gmach przy Kolegialnej 15 ogrodzony zostanie płotem. Wówczas przejście możliwe będzie tylko drugą stroną ulicy.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE