Reklama

Ruszył nabór do przedszkoli. W Płocku na maluchy czeka ponad 1000 miejsc

Opublikowano:
Autor:

Ruszył nabór do przedszkoli. W Płocku na maluchy czeka ponad 1000 miejsc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj ruszył nabór do płockich przedszkoli. Rodzice mają do wyboru 25 miejskich placówek, a rejestracji mogą dokonać za pomocą systemu informatycznego NABO. Sprawdziliśmy, jak wygląda cała procedura oraz ile miejsc przewidziano w poszczególnych przedszkolach.

Wczoraj ruszył nabór do płockich przedszkoli. Rodzice mają do wyboru 25 miejskich placówek, a rejestracji mogą dokonać za pomocą systemu informatycznego NABO. Sprawdziliśmy, jak wygląda cała procedura oraz ile miejsc przewidziano w poszczególnych przedszkolach.

Postępowanie rekrutacyjne dotyczy rodziców dzieci w wieku 3-6 lat, którzy po raz pierwszy ubiegają się o przyjęcie pociechy do przedszkola lub zdecydują się na zmianę placówki.

Formularz „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/19" dostępny jest  po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: ppo.zjoplock.pl. Rodzice mogą wybrać 3 przedszkola, szeregując je według własnych preferencji. Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć przedszkolu pierwszego wyboru. Logowanie do systemu i wypełnianie wniosku możliwe jest do 26 marca do godz. 15.00

- Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu - zapewnia UMP.

Wśród przedszkoli znajduje się sześć placówek z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi.

- W miejskich przedszkolach znajdzie się miejsce dla wszystkich chętnych - mówi Marta Komorkowska z  zespołu współpracy z mediami UMP. - W Miejskim Przedszkolu nr 6 nie ma wolnych miejsc, ponieważ w tym roku zacznie się jego remont. Dzieci zostaną przeniesione do innych placówek na jego czas.

Listy kandydatów zakwalifikowanych wraz z informacją o najniższej liczbie punktów, która uprawnia do przyjęcia do przedszkola zostaną udostępnione 9 kwietnia o godz.11:00 w siedzibie placówek. Rodzice otrzymają również indywidualną informację, po zalogowaniu się na internetowej stronie naborowej.

Rodzice dzieci, które zostaną zakwalifikowane do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 mają obowiązek złożenia do 13 kwietnia do godz. 15:00 tzw. „Karty potwierdzania woli zapisania dziecka" w przedszkolu, do którego dziecko zostało przyjęte.

Listy przyjętych i nieprzyjętych wraz z informacją o liczbie wolnych miejsc, którymi przedszkole jeszcze dysponuje, zostaną ogłoszone 18 kwietnia o godz. 15:00.

Kandydaci w wieku 2,5 lat oraz spoza miasta mogą uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej, prowadzonej po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, kiedy pozostaną jeszcze wolne miejsca w przedszkolu.

Postępowanie uzupełniające do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 17 maja o godz. 9:00 i będzie trwać do 24 maja do godz. 15:00. Przy czym wnioski w tych przypadkach należy składać już bezpośrednio u dyrektorów przedszkoli dysponujących wolnymi miejscami.

Pod względem liczby wolnych miejsc w miejskich przedszkolach w Płocku sytuacja ma się znacznie lepiej, niż w przypadku państwowych żłobków, które są tylko cztery w mieście, a zapotrzebowanie jest znacznie większe, co powoduje, że rodzice wpisują dzieci na listy rezerwowe.

[ZT]18054[/ZT]

Poniżej zamieszczamy informację o liczbie wolnych miejsc w poszczególnych placówkach. 

Źródło: UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE