Reklama

Ruszył Elgacon. To bardzo nietypowa impreza

Opublikowano:
Autor:

Ruszył Elgacon. To bardzo nietypowa impreza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już dwunasta edycja Płockich Dni Fantastyki. W tym roku zmieniono miejsce konwentu - trwa on w Szkole Podstawowej nr 22 na Podolszycach Południe.

To już dwunasta edycja Płockich Dni Fantastyki. W tym roku zmieniono miejsce konwentu - trwa on w Szkole Podstawowej nr 22 na Podolszycach Południe.

Od lat Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai organizuje imprezę dla miłośników świata fantastyki. Podczas dwóch dni konwentu uczestnicy słuchają licznych prelekcji, biorą udział w warsztatach, turniejach i konkursach. W sumie na zainteresowanych czeka około 100 punktów programu, m.in. wykłady o filozofii w fantastyce, świętach u Słowian, starych horrorach, metodach wykonywania kary śmierci na przestrzeni wieków, a także gry, turnieje i konkursy na przykład na temat Kapitana Bomby. Główne atrakcje to fire show, konkurs i gala cosplay, turniej łuczniczy, turniej szermierczy, spotkanie z autorami.

Tegoroczna, 12. już edycja odbywa się nie w Zespole Szkół nr 1, ale w Szkole Podstawowej nr 22. Uczestnicy chwalą sobie zmianę miejsca konwentu ze względu na większą przestrzeń i dobre połączenia autobusowe. Organizatorzy szacują, że w dwudniowej imprezie wzięło udział ok. 400 osób. 

[YT]https://youtu.be/4TQTuHFzCWc[/YT]

Zobaczcie zdjęcia  dwóch dni imprezy

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE