Reklama

Ruszają projekty za 3 mln. Który pierwszy?

Opublikowano:
Autor:

Ruszają projekty za 3 mln. Który pierwszy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przetarg już rozstrzygnięty, robotnicy umówieni, nic tylko zaczynać! Dziś, najpóźniej jutro rozpocznie się realizacja pierwszego z projektów, które wybrali płocczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Przetarg już rozstrzygnięty, robotnicy umówieni, nic tylko zaczynać! Dziś, najpóźniej jutro rozpocznie się realizacja pierwszego z projektów, które wybrali płocczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Jak pisaliśmy miesiąc temu, z zapewnień Ratusza wynika, że wszystkie projekty wybrane przez płocczan w ostatecznym głosowaniu pierwszej edycji budżetu obywatelskiego już od dawna są w trakcie realizacji - choć może gołym okiem tego nie widać, poszczególne wydziały pracują nad opracowaniem dokumentacji, organizowane są spotkania z autorami i fachowcami. Najszybciej udało się dopiąć na ostatni guzik kwestie formalne związane z trzecim z pięciu pomysłów, które spodobały się płocczanom, czyli remontem i wyposażeniem sali do integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 18, i to właśnie projekt autorstwa Magdaleny Regulińskiej, nauczycielki z tej szkoły, będzie realizowany jako pierwszy.

Projekt zakłada urządzenie w szkole sali do zajęć integracji sensorycznej, dzięki którym dzieci z deficytami rozwojowymi mogą dorastać w tym samym tempie co ich zdrowi rówieśnicy.

- Dostaliśmy już pieniądze z Urzędu Miasta, przetarg został już rozstrzygnięty, firma, które wyremontuje salę - wybrana, nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaczynać remont - cieszy się dyrektor SP 18, Jarosław Kalaszczyński. - Liczymy, że uda się zdążyć ze wszystkim do 1 września, by od nowego roku szkolnego dzieci mogły już korzystać z sali.

Jak zapewnia, nowa sala będzie istotnym udogodnieniem, bo w szkole uczy się dużo dzieci z orzeczeniami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prace powinny ruszyć jutro.

Zgodnie z wcześniejszymi szacunkami, Ratusz przeznaczył na projekt 30 tys. zł. Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora, szkole udało się zamknąć w tej kwocie - blisko 10 tys. pochłonie remont (m.in. położenie specjalnego parkietu), a wyposażenie w potrzebne urządzenia i sprzęty - ok. 20 tys. zł.

Oprócz sali do zajęć sensorycznych wśród zwycięskich projektów znalazły się jeszcze cztery pomysły. Bezapelacyjne zwycięstwo przypadło w udziale projektowi „Stop tirom”, kolejni zwycięzcy to: budowa miejskiej przystani wzorowanej na historycznym Dworcu Wodnym, sala do zajęć integracji historycznej, pomoce szkolne na świeżym powietrzu przed Gimnazjum nr 5, rewitalizacja ostatniej barki Sandomierka. Jeśli okaże się, że z przewidzianych 3 mln zł coś zostanie, być może uda się również zrealizować szósty z wybranych pomysłów, czyli urządzić park na Podolszycach Południe.

Fot. Magdalena Regulińska

Więcej o sali do integracji sensorycznej czytaj tutaj: Na co 3 mln? Na parkiet i nowe ściany

Choć fizycznie jeszcze nie widać efektów pierwszej edycji projektu budżetu obywatelskiego, niektórzy już przygotowują się do kolejnej. Czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE