Reklama

Ruszają orliki i stadion. Ile osób może skorzystać?

Opublikowano:
Autor:

Ruszają orliki i stadion. Ile osób może skorzystać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od 4 maja można będzie skorzystać z części obiektów sportowych w Płocku. Warto wiedzieć, na jakich zasadach, bo w związku z koronawirusem jest jednak szereg ograniczeń. Np. na boisku rekomenduje się... dwumetrową odległość między piłkarzami. 

Już od 4 maja można będzie skorzystać z części obiektów sportowych w Płocku. Warto wiedzieć, na jakich zasadach, bo w związku z koronawirusem jest jednak szereg ograniczeń. Np. na boisku rekomenduje się... dwumetrową odległość między piłkarzami. 

W ramach lekkiego "luzowania" od 4 maja otwarte zostaną w Polsce hotele i obiekty z miejscami noclegowymi, a także sklepy w galeriach handlowych. Także od poniedziałku można będzie odwiedzać niektóre instytucje kultury (np. biblioteki, galerie sztuki, muzea). Osoby aktywne ruchowo, lubiące sport, bardzo interesuje zapewne otwarcie miejsc związanych z rekreacją. Na początek idą stadiony i orliki. 

- Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu oraz związków sportowych, związanymi z COVID-19, od 4 maja otwieramy też obiekty sportowe - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku. 

To bieżnia, boisko wielofunkcyjne i korty przy ul. Sportowej (wejście tylko od tej ulicy), a także orliki przy ul. Zamenhofa na Winiarach oraz w Borowiczkach. Otwarty będzie także orlik - Ogród Jordanowski przy ul. 4. Pułku Strzelców Konnych (filia płockiego MDK).

Ważne, by poznać procedury i zasady korzystania z obiektów. Niestety, na orlikach nie zagramy ze znajomymi np. sześciu na sześciu w piłkę nożną. A to dlatego, że obecnie na stadionie może przebywać maksymalnie 6 osób. Rekomendowanie jest zasłanianie twarzy i zachowanie 2 m odstępu. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk dla wchodzących na obiekt. Co ważne - w dni robocze w godz. 14-16 obiekt zarezerwowany jest dla klubów sportowych. 

Z kolei na korcie mogą znajdować się maksymalnie cztery osoby, zakrywanie ust i nosa dotyczy tylko dzieci do lat 10.  Wypożyczalnia sprzętu i szatnie są nieczynne, a rezerwacji kortów można dokonać na stronie MOSiR.

A jak będzie wyglądała sytuacja na orlikach?

- Maksymalnie sześć osób korzystających z boiska, rekomendowane 2 m odstępu między użytkownikami boiska - czytamy w instrukcji MOSiR. Oj, chyba bardzo ciężko to będzie wyegzekwować podczas meczu piłki nożnej...

Rekomendowane jest także zasłanianie twarzy i ust, przyjście na boisku w stroju sportowym (szatnie zamknięte), a dezynfekcja rąk oczywiście jest obowiązkowa. 

W przypadku orlika w Ogrodzie Jordanowskim należy dokonać rezerwacji pod numerem telefonu 24 366 26 20 lub kontaktując się na FB. Co ważne, jedno wejście może trwać maksymalnie godzinę - przynajmniej na początku, gdyż nie wiadomo, ilu będzie chętnych. Dzieci do lat 13 nie mogą korzystać z obiektu bez opiekuna, należy przekazać pracownikowi listę osób korzystających z obiektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE