Reklama

Ruszają dwa remonty. Będą utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Ruszają dwa remonty. Będą utrudnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym tygodniu rozpoczyna się kapitalny remont ulicy Chopina i Dobrzykowskiej. Kierowców czekają spore utrudnienia - na czas prac obie ulice będą zamknięte dla ruchu.

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się kapitalny remont ulicy Chopina i Dobrzykowskiej. Kierowców czekają spore utrudnienia - na czas prac obie ulice będą zamknięte dla ruchu. 

Jak zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, firma Strabag, która odpowiada za remont obu ulic, podała już termin wejścia na plac budowy - 29 czerwca - czyli w przyszłą środę - zostanie zamknięta Dobrzykowska, dzień później, 30 czerwca - Chopina. - Właściciele nieruchomości będą mieli zapewniony dojazd do domów, ale nie zapewnimy przejazdu przez te drogi dla pozostałych kierowców - zapowiada Ratusz. - Wykopy będą zbyt głębokie, by ryzykować dopuszczenie ruchu samochodów obok nich.

Chopina zostanie wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z Bielską do skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka. Wodociągi Płockie i Fortum wykonają tu renowacje swoich instalacji, a drogowcy ułożą nowe chodniki, podjazdy, oświetlenie i nową nawierzchnię. Na razie po staremu zostanie na skrzyżowaniach z Chopina z Mickiewicza oraz z Dworcową, ponieważ są plany przebudowy tego miejsca.

Remont Chopina pochłonie 1,5 mln zł. Zgodnie z umową, powinien zostać oddany do użytko do połowy września.

Dłużej poczekamy na Dobrzykowską, która będzie remontowana od skrzyżowania z ul. Krakówka do ostatnich zabudowań Radziwia (do miejsca, w którym jest nowa nawierzchnia). W ramach prac na ulicy powstanie kanalizacja deszczowa, nowe chodniki i oświetlenie oraz ścieżka rowerowa. Prace na tym odcinku potrwają do końca listopada.

Potem wykonawca będzie musiał jeszcze wybudować  ścieżkę rowerową i chodnik wzdłuż wyremontowanego w ubiegłym roku odcinka Dobrzykowskiej, od ostatnich zabudowań Radziwia do drogi technicznej prowadzącej w kierunku Mostu Solidarności obok ronda na Tokarach (ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa). Cały ten odcinek zostanie również oświetlony (w przyszłości latarnie powinny oświetlać drogę aż do granic miasta). Ten drugi etap prac związany z budową brakującej drogi dla rowerów i chodnika dla pieszych powinien się zacząć jeszcze w tym roku, a zakończyć na wiosnę przyszłego roku. Wszystko będzie zależało od pogody. Całośc prac na Dobrzykowskiej pochłonie 4,1 mln zł.

Fot. Portal Płock i UMP

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE