Reklama

Reklama

Ruszają dotacje z ratusza. Można zyskać do 3 tys. zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ruszają dotacje z ratusza. Można zyskać do 3 tys. zł - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku 3 stycznia płocczanie mogą składać w Urzędzie Miasta Płocka wnioski o dofinansowanie budowy przyłącza kanalizacji sanitarnej do ich nieruchomości.

Reklama

Dotację można uzyskać do wysokości 50 proc. poniesionych i udokumentowanych kosztów wykonania przyłącza (na podstawie faktur lub rachunków) jednak w kwocie nie wyższej niż 3 tys. zł. Dofinansowaniem objęty jest odcinek od sieci kanalizacyjnej w ulicy do studzienki na terenie nieruchomości, a w przypadku jej braku do granicy nieruchomości.

- Nabór wniosków potrwa do 30 września. Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich złożenia. Pamiętajmy, że wypełnienie i złożenie dokumentu nie oznacza automatycznie przyznania dotacji - podkreślają w ratuszu.

Liczba dotacji zależeć będzie od wysokości kwoty, jaką gmina planuje na ten cel w 2022 r. Dotacja traktowana jest jako dofinansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Dotacja może być ona udzielona na:

– kupno materiałów

– usługę wykonania przyłącza kanalizacyjnego

– koszt pomiarów geodezyjnych.

O dofinansowanie ubiegać się mogą podmioty spoza sektora finansów publicznych – osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy. A także jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi, pozostające właścicielami budynków, lokali mieszkalnych lub użytkowych na terenie Płocka.

Wniosek należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta w ratuszu lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Płocka Wydział Spraw Komunalnych, pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy