Reklama

Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Opublikowano:
Autor:

Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. W opinii lekarzy szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. W opinii lekarzy szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Kto może zostać zaszczepiony?

Jak podaje ratusz szczepione będą dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016). Warunek –  trzeba zgłosić się jak najszybciej  w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, ponieważ dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy. Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Więcej informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE