Na Rondzie Wojska Polskiego za ruch w ciągu dnia odpowiada sygnalizacja świetlna. Wielu kierowców i tak ją lekceważy, codziennie dziesiątki aut włączają się do ruchu na czerwonym świetle. Najczęściej tak dochodzi do kolizji czy wypadków.
W nocy światła są wyłączane i wówczas obowiązują znaki pionowe i poziome. A te dają pierwszeństwo pojazdom poruszającym się Trasą ks. Jerzego Popiełuszki i Tadeusza Mazowieckiego, czyli wewnętrzną obwodnicą Płocka. Ustąpić pierwszeństwa muszą z kolei kierowcy jadący ulicą Wyszogrodzką.
Wieczorem 23 czerwca prawdopodobnie doszło do usterki. Sygnalizacja świetlna nie działa - kierowcy muszą stosować się do znaków.
Nie mamy informacji jak długo może potrwać awaria.
Komentarze (0)