Reklama

Rusza remont Armii Krajowej. Gdzie zaczną?

Opublikowano:
Autor:

Rusza remont Armii Krajowej. Gdzie zaczną? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza oczekiwany z wytęsknieniem remont pofałdowanej, pokarbowanej i ogólnie dziurawej jak sito Armii Krajowej - głównej ulicy Podolszyc Północ i Zielonego Jaru. Ulica ma być jak nowa do końca września. Jej przebudowa pochłonie prawie 5,4 mln zł. Podajemy harmonogram prac.

Rusza oczekiwany z wytęsknieniem remont pofałdowanej, pokarbowanej i ogólnie dziurawej jak sito Armii Krajowej - głównej ulicy Podolszyc Północ i Zielonego Jaru. Ulica ma być jak nowa do końca września. Jej przebudowa pochłonie prawie 5,4 mln zł. Podajemy harmonogram prac.

Tablica informująca o rozpoczęciu prac i związanych z nimi utrudnień pojawiła się na Podolszycach już kilka dni temu. Drogowcy zapowiadają na niej, że w poniedziałek 30 czerwca rusza upragniony remont i przepraszają za niedogodności.

Ale wielu kierowców na pewno bez szemrania zaciśnie zęby i przeczeka niedogodności, pocieszając się wizją gładkiej nawierzchni bez dziur, wyżłobień, kolein.

Jak już pisaliśmy, za remont ulicy na całej jej długości - od skrzyżowania przy Mazovii do skrzyżowania przy Panoramie i Wiśle na Zielonym jarze (łącznie to ok. 2,5 km) odpowiada  firma Strabag z Pruszkowa. Zainkasuje blisko 5,4 mln zł, ale połowa kosztów będzie pochodziła z rządowego dofinansowania na schetynówki.

Ratusz poinformował, że remont Armii Krajowej rusza w poniedziałek. Zacznie się od strony ronda obok  Panoramy na Zielonym Jarze.  Do końca września jezdnia ma być gotowa, zmieni się również organizacja ruchu. Powstaną m.in. nowe jednokierunkowe ścieżki rowerowe w jezdni, a nie jak do tej pory - na chodniku (od skrzyżowania przy Auchan do skrzyżowania z Grota-Roweckiego), a także wyspy rozdzielające ruch, dodatkowe lewoskręty (m.in. do skrętu w Żyzną czy Batalionu Parasol), barierki uniemożliwiające przechodzenie przez jezdnię nie po pasach. W zatokach mają też powstać nowe miejsca parkingowe.

Za Ratuszem podajemy harmonogram prac:

- 30 czerwca, w  poniedziałek zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, wyłączona będzie też sygnalizacja świetlna na remontowanym odcinku.

1-31 lipca – prowadzenie prac w branży drogowej na wyłączonym z ruchu prawym pasie al. Armii Krajowej w kierunku od ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol do skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej (przy McDonald’s). W tym czasie w terminie 1-6 lipca zaplanowane jest frezowanie nawierzchni jezdni, w terminie 7-31 lipca wykonanie wszystkich warstw nawierzchni asfaltowych. W okresie 30 czerwca – 31 lipca ruch w al. Armii Krajowej w obu kierunkach będzie odbywał się po wewnętrznym pasie jezdni pętli wokół Podolszyc Północ.

Utrudnieniami w czasie frezowania będą chwilowe zamknięcia skrzyżowań na czas przejścia frezarki. Po wykonaniu frezowania rozpoczną się roboty związane z wymianą krawężników, regulowaniem studni i wpustów, remont nawierzchni zatok autobusowych. Następnie zostaną wykonane roboty związane ze wzmocnieniem nawierzchni siatką oraz układaniem nawierzchni asfaltowych (roboty bitumiczne będą trwały ok tygodnia).

1 sierpnia – 31 sierpnia – prowadzenie prac w branży drogowej na wyłączonym z ruchu lewym pasie al. Armii Krajowej w kierunku od ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol do skrzyżowania ulic Wyszogrodzka – Armii Krajowej (przy galerii McDonald’s. W terminie 1-6 sierpnia zaplanowane jest frezowanie nawierzchni jezdni, w terminie 7-31 sierpnia wykonanie wszystkich warstw nawierzchni asfaltowych. W okresie 1-31 sierpnia ruch w al. Armii Krajowej w obu kierunkach będzie odbywał się po zewnętrznym pasie jezdni pętli wokół Podolszyc Północ.

1-30 września – prace w pasach drogowych, wykonanie oznakowania poziomego i wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu.

Prace będą prowadzone etapami, podobnie jak remont al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków w 2013 r., aby zminimalizować utrudnienia w ruchu - zapowiadają drogowcy.- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do czasowej organizacji ruchu oraz o niepozostawianie pojazdów w miejscach, które utrudniałyby roboty drogowe. Pozwoli to na sprawną realizację inwestycji.

Fot. Portal Płock, UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE