Reklama

Reklama

Rusza program „CYBER.MIL z klasą”. Wojskowi zapraszają do klas o profilu cyberbezpieczeństwo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Rusza program „CYBER.MIL z klasą”. Wojskowi zapraszają do klas o profilu cyberbezpieczeństwo - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartował nowy program polskiego wojska. To „CYBER.MIL z klasą”. Od przyszłego roku szkolnego uczniowie będą mogli rozpocząć naukę w klasie o profilu cyberprzestępstwo. Propozycja ma byś skierowana dla najlepszych. MON w pakiecie zapewnia m.in. gwarancję rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

Reklama

Program ten to nowy projekt wojska i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega on na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”. Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.

- To program skierowany do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowych - mówił mjr Robert Wojciechowski, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku. – Młodzi ludzie i ich rodzice w tym momencie decydują się na wybór swojej przyszłości. My proponujemy klasę o profilu cyberbezpieczeństwo – precyzował w rozmowie z nami.

Jak mówił major Wojciechowski, to oferta dla wyjątkowych uczniów, Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria, które muszą spełnić zarówno uczniowie, jak i same szkoły. Aby dana placówka mogła zakwalifikować się do projektu, musiała m.in. udowodnić wysoką średnią swoich uczniów, prowadzić działalność dydaktyczną w zakresie obronności państwa czy uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki.

Te wyśrubowane wymagania dla szkół miały sprawić, że uczestnicy programu będą najlepszymi z najlepszych. Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.

- MON postawiło wysokie kryteria, to fakt – przyznał szef WKU w Płocku. - Dla uczniów to wysoka poprzeczka, ale też i nauka konkretnych umiejętności. No i też dodatkowa motywacja dla uczniów. Kto nie chciałby być w gronie najlepszych? – pytał retorycznie.

Jak przekonuje Wojciechowski, Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu. Program ma też otworzyć młodym osobom drzwi do dalszej kariery.

Lista szkół zakwalifikowanych do programu oraz szczegółowe informacje o projekcie są do znalezienia na stronie wojsko-polskie.pl/cyber-mil-z-klasa/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy