Reklama

Reklama

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli 25 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli 25 mln zł - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Swoje pomysły mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą zgłaszać do 20 lutego. W puli tegorocznej odsłony BOM jest aż 25 mln zł.

Reklama

Jak podkreślano podczas konferencji prasowej, Budżet Obywatelski Mazowsza to bardzo ważny instrument, który ma wspierać lokalne inicjatywy. Do tej pory w jego ramach udało się m.in.  kupić ambulans dla szpitala w Gostyninie, zmodernizować wejście główne do szpitala wojewódzkiego w Płocku czy parking i chodnik dla pacjentów pogotowia przy ul. Strzeleckiej. 

- Mazowszanie sami wiedzą, jakie działania i projekty powinny być realizowane w ich małych ojczyznach - mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Na projekty z subregionu płockiego zarezerwowaliśmy 1,9 mln zł. Zachęcam wszystkich do zgłaszania ciekawych i ważnych projektów. W budżecie obywatelskim wszystko zależy od Państwa - zachęcał.

W samorządzie Mazowsza czekają do 20 lutego na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Wachlarz zagadnień jest szeroki. Propozycje do BOM mogą dotyczyć zdrowia,, edukacji, kultury czy tworzenia terenów zielonych. Co ważne - muszą to być inwestycje o maksymalnej wartości do 1 mln zł (nieinwestycyjne o maksymalnej wartości 200 tys. zł). 

Tak jak w poprzednich edycjach BOM, tak i teraz odbędą się konsultacje projektów. Każdy kto chciałby skorzystać z tej możliwości może wysłać wersję roboczą swojej propozycji na adres bom@mazovia.pl. Konsultacje dają większą szansę na to, że zaprezentowany pomysł uzyska pozytywną ocenę i zostanie poddany głosowaniu. 

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych. Z wagi na trwającą pandemię koronawirusa, najlepszym sposobem na przesłanie swojej propozycji będzie droga elektroniczna. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą złożyć projekt w płockiej delegaturze. 

W poprzednich edycjach Budżet Obywatelskiego Mazowsza wybrano 12 projektów z subregionu płockiego. To m.in. zakup ambulansu dla szpitala psychiatrycznego w Gostyninie, modernizacja wejścia głównego w szpitalu na Winiarach w Płocku, budowa miejsc parkingowych i drogą dla płockiego pogotowia, konserwacja sztandaru SP nr 2 w Sierpcu czy budowa ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Gąbin-Dobrzyków.

Szczegółowe informacje na temat BOM i stan realizacji projektów można podglądać na stronie bom.mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy