Reklama

Rusza festiwal. Gdzie odbędą się koncerty?

Opublikowano:
Autor:

Rusza festiwal. Gdzie odbędą się koncerty? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, we wtorek, startuje czwarta edycja reaktywowanego po latach festiwalu folklorystycznego. Sprawdźcie, gdzie zaplanowano występy zespołów z całego świata.

Dziś, we wtorek, startuje czwarta edycja reaktywowanego po latach festiwalu folklorystycznego. Sprawdźcie, gdzie zaplanowano występy zespołów z całego świata.

We wtorek rusza czwarta edycja reaktywowanego po blisko 30 latach przerwy festiwalu folklorystycznego. Jak co roku w Płocku swoje tańce ludowe i narodowe zaprezentują zespoły z różnych, niekiedy bardzo odległych zakątków świata. Od dziś do niedzieli będziemy podziwiać tańce, śpiewy i stroje zespołów ludowych z  Gruzji, Irlandii, Mongolii, Serbii, Sri Lanki, Ukrainy i Polski.

Choć już w weekend można było spotkać w Płocku roztańczonych obcokrajowców, oficjalne rozpoczęcie festiwalu zaplanowano na dziś o godzinie 15.30 przed ratuszem. Na płockiej  starówce organizujący imprezę POKiS przedstawi wszystkie zespoły, każdy będzie miał 10 minut na krótką prezentację.

Koncert otwarcia zaplanowano na środę wieczorem, tradycyjnie w Parku Północnym na Podolszycach. Jak zapowiadają organizatorzy, dla widzów zostanie ustawionych ok. 800 krzeseł, więc kto pierwszy, ten lepszy. Ale że pogodę mamy cudną, a wieczory i noce bardzo ciepłe - można śmiało usiąść na trawie.

Czwartek to tradycyjnie dzień występów w domach dziecka i DPS-ach, natomiast w piątek znów będziemy mogli obejrzeć występy artystów - tym razem przed ratuszem wystąpi kapela Stroynowskifolkband, która wykonuje pieśni kurpiowskie i mazowieckie, a także białoruskie i ukraińskie we współczesnych aranżacjach.

Również w piątek na Starym Rynku rozpocznie się Jarmark św. Bartłomieja, który potrwa do niedzieli.

W sobotę  w amfiteatrze zaplanowano koncert galowy. Tu jest pewna zmiana - otóż tym razem wstęp będzie płatny - bilety w cenie 5 zł można kupować w bileterii POKiS przy ul. Tumskiej 9a), na stronie www.pokis.infoserw.pl oraz bezpośrednio przed koncertem. Niedziela to tradycyjnie msza w katedrze w intencji uczestników festiwalu, a na koniec barwny korowód, który zakończy się występem zespołów na Starym Rynku.

Oto skrótowy plan festiwalu:

wtorek  15.30 - Stary Rynek - prezentacja zespołów
środa 18.00 - Park Północny na Podolszycach - Koncert otwarcia
piątek  18.00 -  Stary Rynek - Koncert folkowy Stroynowskifolkband
sobota  19.00 - Amfiteatr - Koncert galowy wstęp 5 zł(otwarcie bram 18:30)
niedziela 11.30 - Katedra - Msza Święta z udziałem zespołów
niedziela 12.30 - Katedra–Grodzka–Stary Rynek - korowód ulicami starówki
niedziela 13.00 - Stary Rynek - pożegnanie zespołów.

Zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznej edycji:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE