Reklama

Rusałka popłynie z didżejami na Audioriver

Opublikowano:
Autor:

Rusałka popłynie z didżejami na Audioriver - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziewięć dwugodzinnych rejsów Rusałką, podczas których zagra aż 22 didżejów i producentów z całej Polski. To kolejna propozycja związana z tegoroczną edycją Festivalu Audioriver.

Dziewięć dwugodzinnych rejsów Rusałką, podczas których zagra aż 22 didżejów i producentów z całej Polski. To kolejna propozycja związana z tegoroczną edycją Festivalu Audioriver.

Kolektyw Szajse Records oraz Agencja Artystyczna C&C Bookings przygotowały na 27 i 28 sierpnia dziewięć rejsów statkiem Rusałka. Zagra podczas nich aż 22 didżejów i producentów rezydujących w najrozmaitszych zakątków Polski. - On Boat nie jest wprawdzie projektem bezpośrednio związanym z Audioriver 2013, ale można określić go jako działanie okołofestiwalowe - powiedział Portalowi Płock Jakub Dzionek z Szajse Records,

Bilety na tegoroczną edycję On Boat dostępne są w sprzedaży internetowej na stronie . Na każdy rejs obowiązuje jeden bilet. Ilość miejsc jest ograniczona, gdyż statek ma określoną ładowność. Część rejsów została już wykupiona. Niebawem jednak będziemy mieli dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania będą dwa bilety na jeden z rejsów.

Na pokładzie Rusałki wystąpią: Anja Kraft, DJ Studio 1, Harrison Chord, harty, Michel Morales, Mihau, Mike P (Pol_On), MMD (Gastpari & Anthony Hopekins), Piotr Bejnar, Raff Labowski, Plux, Sąsiad, SIN, Stashkov, Inpulzz, Szymon Hollner, Quasi Queasy, Vladimir Kozakov, Pan Roman
Na pierwszy sobotni rejs (27 lipca, 10-12) zaproszą Raff Labowski oraz Chłopaki z Sąsiedztwa/aka Sąsiad & Plux.

Raff Labowski to dj, promotor, kolekcjoner płyt i meloman. Przez siedem lat grania zgromadził solidną kolekcję winyli z muzyką Nu-Disco, House, Deep House i Techno. – Spodziewajcie się niespodziewanego – tak zapowiadane są sety Raffa Labowskiego.

Chłopaki z Sąsiedztwa to dwa kumple, kolekcjonerzy winyli, którzy dwa lata temu postanowili grać razem. Dopiero niedawno jednak uznali, że warto robić to pod wspólnym szyldem. Sąsiad jest fanatykiem brzmienia analogowych automatów perkusyjnych i syntezatorów. Plux od zawsze kolekcjonuje winyle. Unika rozgłosu, wciąż pozostaje nieodkryty. A jednak jest w stranie zamieszać jak mało kto.

Drugi sobotni rejs (27 lipca, 12-14) upłynie pod znakiem brzmień hartów i DJ Studio 1. Bracia Hart to dwaj utalentowani, młodzi producenci z Włoszczowej. W klubach muzycznych całej Polski prezentują się od czterech lat. Zaliczyli również kilkanaście występów zagranicznych, grali na dużych imprezach festiwalowych. Jedno z ich największych osiągnięć to występ na polskiej edycji MayDay w 2010 roku. Ich pole działania to minimal i tech-house. Od 2012 roku współpracują z agencją bookingową C&C bookings.

Podczas rejsu numer trzy (sobota, 27 lipca, 14-16) Rusałką zawładną Harrison Chord i Mihau. Harrison Chord to nowy projekt stworzony przez Kobstera i Toma Bednarczyka, którzy w swoich produkcjach preferują głónie deep house i oldschoolową muzykę taneczną. Ich znakiem firmowym jest wielkie zróżnicowanie stylistyki. Swoją muzykę nazywają Black Tropical House. Kobster i Tom są właścicielami jednego z najlepiej rozwijających się labeli prezentujących muzykę w Polsce We Are Your Music Mate.

Michał Pec aka Mihau to Berlińczyk z polskim rodowodem. Przez kilka lat chodził na imprezy w całych Niemczech, aż zdecydował się na kupno pary Technics'ów, prostego dwukanałowego miksera i solidnej porcji winyli. Na kolejnych imprezach zaczął wcielać się w rolę didżeja. Na przełomie wieków przeniósł się do Berlina, gdzie zaczął organizować małe imprezy oraz after-hours. Jego pierwszym poważnym biznesem była wytwórnia muzyczna Stil vor Talent, którą stworzył wraz z Oliverem Koletzkim. Mihau grywał w legendarnym Hangarze oraz w klubach Berghain/Panorama Bar (OFFICIAL), Berghain Kantine i Studio54. Jego sety są mieszaniną dubowych deep housów, chicago, acid house i tech house.

Stashkov b2b Inpulzz, Vladimir Kozakov b2b Pan Roman – to obsada czwartego rejsu (sobota 27 lipca, 16-18).

Vladimir Kozakov to didżej, promotor, organizator oraz jeden z założycieli kolektywu BrokenBeats. Od prawie dziesięciu lat związany jest z poznańską sceną klubową. Preferowane przez niego style to głębokie odmiany muzyki house oraz techno.

Pan Roman starannie unika segregowania gatunków muzycznych. Dla niego muzyka dzieli się po prostu na dobrą i złą. Za dekami widywany już od dziesięciu lat. W 2011 roku związał się z kolektywem BrokenBeats.

Stashkov uznał, że skoro z braku talentu nie jest w stanie sam grać na jakimkolwiek instrumencie, pozostaje mu kupno gramofonów i praca z nimi. Sześć lat temu związał się z Szajse Records. Balansuje między deep, dub i tech. W czerwcu 2010 roku został rezydentem polskiego studia RTS.FM.

Na ostatni sobotni rejs (27 lipca, 18-20) zabiorą chętnych Szymon Hollner aka Gary Holldman, Piotr Bejnar.

Gary Holldman to poznański promotor zakochany bez pamięci we wczesnym minimalu i brzmieniach nuschool techno. Te inspiracje są najwyraźniej słyszalne w jego występach. Trzy lata temu wydał dwie EPʼki (Electric Neighbours i Freaky People) dla Relax2000, sublabelu wysoko cenionego Snork Enterprises. Gary niespecjalnie przejmuje się modą i dominującymi aktualnie trendami. Stara się zawsze utrzymywać własny, unikalny styl.

Piotr Bejnar jako szesnastolatek zaczął interesować się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Z czasem stał się producentem i live performerem. Chętnie eksperymentuje z różnymi technikami grania na żywo. Nie ulega modom, lecz stara się wychwytywać „brzmieniowe perełki” z rożnych stylów elektroniki. Gdy podczas jednego z występów, z braku miejsca, trzymał swego MIDI controlera w rekach, przyjaciele nazwali go „didżejem Modern Talking” i „Czarodziejem z krainy KORG”. Od tego czasu Piotr zminimalizował swój setup i zaczął grac live'y trzymając sampler w rekach. Zdeklarowany miłośnik jazzu i snookera określa swoją muzykę jako taneczną elektronikę.

Podczas pierwszego niedzielnego rejsu (28 lipca, 10-12) Rusałkę przejmą we władanie Quasy Queasy i Michel Morales.

Quasy Queasy to Kuba Korta i Jacek Grzebisz czyli młodzi gniewski wrocławskiej sceny tech house. Założyli organizację Suck My Bass, prowadzą cotygodniową audycję klubową w Radiu Luz. Kuba i Jacek umiejętnie balansują między deep’em a tech-housem. Rezydują w Młynie Sułkowice, nowej miejscówce na technicznej mapie Wrocławia.

Michel Morales to DJ i producent deep house oraz techno. Wygrał konkurs młodych producentów muzycznych podczas Coke Live Music Festival w 2011 roku, w którym nagrodą było własne studio muzyczne. Pod koniec obecnego roku powinien pojawić się jego debiutancki krążek.

Podczas drugiego z niedzielnych rejsów (28 lipca, 12-14) na Rusałce królować będą MMD (Gastpari & Anthony Hopekins) oraz SIN. W kolejny rejs Rusałką (niedziela 28 lipca, 14-16) ponownie zaproszą bracia Hart. A na pożegnanie z On Boat (niedziela 28 lipca, 16-18) zaproszą Anja Kraft oraz Mike P (Pol_On).

Uczestnicy każdego z rejsów zbierać się będą w namiocie Tyskie w pobliżu przystani Rybaki (tuż przy molo). – Prosimy Was, abyście pojawili się w tym miejscu na 30 minut przed planowaną godziną rejsu, celem odebrania opasek pozwalających wejść na pokład – apelują organizatorzy. – Prosimy, byście się nie spóźniali, gdyż tylko to umożliwi nam sprawną wymianę osób między poszczególnymi rejsami, a Wam zapewni zabawę trwającą dwie godziny. Na pół godziny przed każdym z zaplanowanych rejsów w miejscu zbiórki pojawi się persona odpowiedzialna za identyfikację osób, które popłyną imprezową łajbą. Każda z osób, która opłaciła bilet, otrzyma specjalnie oznaczoną opaskę, pozwalającą na wejście na pokład.

Fot. Arek Gmurczyk / ze zbiorów Szajse Records

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE