Reklama

Roztańczone targi. Starość? Strata czasu

Opublikowano:
Autor:

Roztańczone targi. Starość? Strata czasu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiągnięcie wieku 65 lat nie stanowi żadnej przeszkody, aby realizować swoje hobby. Można założyć kabaret, tańczyć poloneza albo zostać DJką, byle tylko z pasją.

Osiągnięcie wieku 65 lat nie stanowi przecież żadnej przeszkody, aby realizować swoje hobby. Można założyć kabaret, tańczyć poloneza albo zostać... DJką. A przekonać się o tym można w najbliższą sobotę w Orlen Arenie podczas wyjątkowych targów.

Wszyscy seniorzy mogą zajrzeć do Orlen Areny na Targi Zdrowego Życia już w najbliższą sobotę, aby przekonać się, z jak bogatej oferty mogą skorzystać w Płocku.

Młodość nigdy nie mija, bo gdy nawet ciało zawodzi, w duszy można nadal czuć się całkiem żwawo i napędzać swoją energią, a nawet zawstydzić niejednego młodszego. Ważne, aby utrzymać dobrą formę i pozytywne nastawienie do świata.

Dobrze o tym wie DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt, która pomimo przekroczenia siedemdziesiątki, nadal prowadzi cieszące się spora popularnością imprezy klubowe, gdzie w jednej sekundzie zatracają się różnice międzypokoleniowe. Ona sama czuje się nadal młodo, bo na starość …nie ma podobno czasu. Dzięki niej w jednym miejscu zbierają się ludzie i razem bawią ile sił, aż wiek przestaje stanowić jakąkolwiek barierę. Zostaje tylko radość w sercu i poczucie, że życie jest całkiem fajną sprawą.

Z DJ Wiką zobaczymy się już w sobotę, 4 października w Orlen Arenie podczas dancingu dla seniora, ale jest to zaledwie jedna z atrakcji Targów Zdrowego Życia – Senior 2014, o które zadbali organizatorzy.

- Chcemy, aby każdy uczestnik wyniósł z targów możliwie najwięcej wiedzy i uśmiechu – mówi Tomasz Marzec, członek stowarzyszenia Innowacja, które organizuje imprezę razem z miastem Płock.

Podczas kilkugodzinnej imprezy, która rozpocznie się już od 10.00, zaprezentuje się około 70 wystawców i specjalistów, którzy z pewnością dostarczą cennych porad, jak radzić sobie z różnymi problemami i prowadzić profilaktykę. A warto z takich konsultacji skorzystać, ponieważ na wizytę u specjalisty niejednokrotnie trzeba czekać w długiej kolejce (jeśli już uzyskało się skierowanie), a później jeszcze wysupłać całkiem pokaźną sumę, która w przypadku niejednej emerytury znacząco uszczupli zawartość portfela.

W najbliższą sobotę seniorzy dbający o swoje zdrowie będą mogli bezpłatnie wykonać badania słuchu i wzroku, zmierzyć poziom cholesterolu we krwi oraz cukru, porozmawiają także z fizjoterapeutą i skorzystają z warsztatów dietetycznych, porad farmaceutycznych i kosmetycznych. Ponadto przekroczenie kilkudziesięciu lat nie stanowi żadnego wytłumaczenia, aby nie tak po prostu zaprzestać dalszego dbania o siebie. Modnym można być zawsze, o czym przypomni stylistka, a brafiterka doradzi kobietom, w jaki sposób odpowiednio dobrać stanik. Będą także warsztaty językowe, pokazy pierwszej pomocy i samoobrony i turniej szaradziarski, a w licznych konkursach za nagrody posłużą łakocie, kosmetyki, wejściówki do kina, bielizna, kije do nordic walkingu czy garnki o wartości 1 tys. zł.

Nie zabraknie także odpowiedniej oprawy artystycznej, o którą zadba, oprócz wspomnianej już DJ Wiki, dobrze wszystkim znany Bohdan Łazuka oraz była wokalistka zespołu Ich Troje, Magda Femme (razem poprowadzą także karaoke). Na koniec zaplanowany jest dancing.

Przypomnijmy, że w Płocku wprowadzono Kartę Seniora dedykowaną wszystkim płocczanom, którzy ukończyli już 65 lat i chcieliby skorzystać z tańszych usług publicznych, imprez kulturalnych i sportowych, jakie są organizowane w naszym mieście. Posiadanie takiej karty wiąże się z rabatami przy wyjściu do kina, restauracji, na mecz lub na basen. Aby ją uzyskać, trzeba zgłosić się do Biura Obsługi Klienta w Ratuszu (ewentualnie pobrać wniosek ze strony internetowej), Centrum ds. Organizacji Pozarządowych na ul. Misjonarskiej 22 lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z dokumentem tożsamości. Po złożeniu wniosku, jej wydanie nie trwa dłużej niż 30 dni.

Wstęp na sobotnie targi w Orlen Arenie jest bezpłatny.

Po więcej informacji zapraszamy do

Fot.: Polonez pokoleń podczas Dnia Flagi w wykonaniu m. in. pań ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE