Reklama

Rozmawiali o bezpieczeństwie - debata powiatowa

Opublikowano:
Autor:

Rozmawiali o bezpieczeństwie - debata powiatowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę w Płocku odbyła się debata powiatowa pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ.” Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Płocku omówił stan bezpieczeństwa w Płocku i powiecie.

W środę w Płocku odbyła się debata powiatowa pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ.” Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Płocku omówił stan bezpieczeństwa w Płocku i powiecie.

Debata została zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Płocku. W spotkaniu, które odbyło się w auli Urzędu Miasta Płocka, wzięli udział m.in. wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, starosta płocki Mariusz Bieniek, komendant miejski policji nadkom. Sławomir Żelechowski, przedstawiciele samorządów, oświaty oraz służb mundurowych z Płocka i powiatu płockiego oraz mieszkańcy.

- Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Płocku omówił stan bezpieczeństwa w Płocku i powiecie - wyjaśnił Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - W ramach debaty policjanci przypomnieli również o nowoczesnych narzędziach komunikowania się z Policją (Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda) oraz przedstawili stan realizacji wniosków zgłoszonych na ostatniej debacie, która miała miejsce 27 października 2017 roku.

Jak wyjaśnia dalej rzecznik, debaty mają umożliwić dotarcie policji do mieszkańców i wysłuchanie ich uwag oraz sugestii na temat bezpieczeństwa i ewentualnych działań, które powinny zostać podjęte, by poprawić stan bezpieczeństwa mieszkańców. Ważnym elementem debat jest również przekazanie lokalnym społecznościom informacji na temat stanu bezpieczeństwa oraz o stopniu realizacji wniosków zgłaszanych przez mieszkańców w trakcie wcześniejszych debat.

Spotkanie było też dobrą możliwością do zgłoszenia wniosku o przeanalizowanie możliwości założenia progów zwalniających na niektórych płockich ulicach, gdzie kierowcy jadą z nadmierną prędkością,  powodując zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE