Reklama

Rozliczenie pit 2017 przez internet

Opublikowano:
Autor:

Rozliczenie pit 2017 przez internet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozliczenie pit 2017 wielu podatników niewątpliwie zdecyduje się wykonać online. Jest to forma rozliczenia rekomendowana przez resort finansów i sprawdzona w ubiegłych latach przez dużą grupę podatników.

Rozliczenie pit 2017 wielu podatników niewątpliwie zdecyduje się wykonać online. Jest to forma rozliczenia rekomendowana przez resort finansów i sprawdzona w ubiegłych latach przez dużą grupę podatników.

Rozliczanie pit przez internet

Wprowadzenie możliwości rozliczenia pit przez internet nie cieszyło się dużą popularnością w pierwszym roku. Ale z każdym rokiem więcej podatników przekonywało się o pozytywach takiego rozwiązania.

Rozliczenia pit online są z roku na rok coraz popularniejsze, gdyż pity przez internet składa się szybko, łatwo, bezkosztowo i bez wychodzenia z domu.

Rozliczenie pit 2017 przez internet można wykonać korzystając z dobrych programów do rozliczania pit przygotowanych i oferowanych bezpośrednio przez producentów tych programów oraz na stronach internetowych organizacji pożytku publicznego zbierających 1% podatku, organów samorządowych, mediów itp.

Rozliczenie pit 2017 przez internet będą mogli wykonać podatnicy rozliczający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać deklaracje wraz z załącznikami. W ten sam sposób można złożyć korektę tych deklaracji.

Bezpieczeństwo przesyłania danych

System e-Deklaracje do którego wysyłamy zeznania gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Wymagana autoryzacja deklaracji do minimum ogranicza ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika.

Aby przesłać rozliczenie pit 2017 do systemu e-Deklaracje należy przygotować:

 • dostęp do Internetu,
 • dane, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji:
 • PESEL lub NIP (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, zarejestrowania jako podatnik podatku od towarów i usług albo bycia płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),
 • imię i nazwisko,
 • datę urodzenia,
 • kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2015 rok.

Korzystanie z systemu e-Deklaracje jest bezpieczne i całkowicie darmowe. Zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do wskazanego urzędu skarbowego. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza należy go podpisać a następnie wysłać i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Potwierdzeniem prawidłowego przesłania rozliczenia pit jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) przesyłane elektronicznie, które można wydrukować i przechowywać jako dowód złożenia deklaracji tak samo jak pokwitowanie nadania listu poleconego czy potwierdzenie złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Korzyści jakie daje rozliczenie pit 2017 przez internet

 • oszczędność czasu,
 • bezkosztowe rozliczenie pit,
 • łatwość wypełnienia i przekazania deklaracji do urzędu,
 • bezpieczeństwo przesyłania danych,
 • gwarancja poprawności,
 • szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku,
 • otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu.

W przypadku pojawienia się wątpliwości w trakcie wypełniania lub wysyłania deklaracji przez internet można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE