Reklama

Rozczarowane pacjentki: nie było miejsc

Opublikowano:
Autor:

Rozczarowane pacjentki: nie było miejsc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamie i ciotce naszego czytelnika nie udało się dostać na bezpłatne badania spirometryczne w poradni na Miodowej. Płocczanki były tym bardziej zawiedzione, że specjalnie na badania wzięły wolne w pracy...

Mamie i ciotce naszego czytelnika nie udało się dostać na bezpłatne badania spirometryczne w poradni na Miodowej. Płocczanki były tym bardziej zawiedzione, że specjalnie na badania wzięły wolne w pracy...

Od jakiegoś czasu szpital św. Trójcy zachęcał płocczan do bezpłatnych badań płuc w ramach III Polskich Dni Spirometrii, w które włączył się  Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. Przy informacji o zaplanowanej na czwartek akcji widniała wzmianka, że aby wziąć udział w badaniu, trzeba się było wcześniej zapisać - osobiście w przychodni albo pod podanym numerem telefonu.

- Sęk w tym, że nie sposób było się tam dodzwonić - relacjonował nasz czytelnik. - Koniec był taki, że mama i ciotka specjalnie wzięły wolne w pracy, przyjechały wczoraj na Miodową, ale okazało się, że nie zostaną zbadane. Dowiedziały się tylko, że zapisy były tydzień temu.

Tymczasem - dowodzi nasz czytelnik - nigdzie nie było informacji o konkretnej dacie zapisów, a mało precyzyjne „wcześniej” można rozumieć wielorako.

Jak wyjaśnia Inga Kujawa-Zawadzka z Płockiego ZOZ-u, wcześniejsze zapisy pacjentów były niezbędne.  - Badanie spirometryczne wymaga wysiłku od pacjenta, musi być zatem przeprowadzone w odpowiednich warunkach i trwać odpowiednio długo, żeby dać jak najlepsze wyniki - wyjaśnia specjalistka ds. komunikacji społecznej. -Pacjenci byli zapisywani w odpowiednich odstępach czasowych, w kolejności, w jakiej zgłaszali się do poradni osobiście bądź telefonicznie od momentu ukazania się informacji.

Inga Kujawa-Zawadzka dodaje, że bezpłatne badania spirometryczne cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, więc listy chętnych zapełniają się błyskawicznie. - W dniu 17 września udało nam się przebadać 29 osób - podaje. - Jest nam bardzo przykro, że nie wszyscy zainteresowani mogli zostać przebadani i rozumiemy ich rozczarowanie. Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do śledzenia naszej strony internetowej www.szpitalplock.pl oraz portalu społecznościowego Facebook, gdzie na bieżąco informujemy o podejmowanych przez nas akcjach.

Na koniec dobra wiadomość dla naszych czytelniczek.- Jednocześnie informujemy, że bardzo zależy nam na dobru pacjenta, dlatego uprzejmie prosimy obydwie panie, które nie zostały przebadane w czwartek z powodu pełnej listy pacjentów, o kontakt  w celu umówienia się na bezpłatne wykonanie badania spirometrycznego w dogodnym dla pań terminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE