Reklama

Rozbudują al. Kilińskiego, do przebudowy fragmenty al. Jachowicza i Piłsudskiego

Opublikowano:
Autor:

Rozbudują al. Kilińskiego, do przebudowy fragmenty al. Jachowicza i Piłsudskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właśnie rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się rozbudowy al. Kilińskiego, ul. Mostowej i Kolejowej. Zmiany obejmą również fragment al. Jachowicza i al. Piłsudskiego.

Rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się rozbudowy al. Kilińskiego, ul. Mostowej i Kolejowej. Zmiany obejmą również fragment al. Jachowicza i al Piłsudskiego.

W tym roku czekają płocczan spore utrudnienia, chodzi bowiem o remont ul. Tysiąclecia, przebudowę al. Kilińskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Jachowicza do skrzyżowania z ul. Warszawską, ul. Norbertańską i ul. Mostową, a także o rozbudowę ul. Mostowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską, ul. Norbertańską i al. Kilińskiego do mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego) oraz Kolejowej (od mostu do ronda Lajourdie). Na tym nie koniec, w planach jest także przebudowa al. Jachowicza i al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Otolińską. Dodajmy do tego plany remontu mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego, na który Ratusz chciałby pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. Jak dowiedzieliśmy się w piątek w Urzędzie Miasta Płocka, wciąż nie wiadomo, czy tak się stanie i decyzję poznają może za dwa, trzy tygodnie. Pewne natomiast jest dofinansowanie z Unii Europejskiej na tzw. II program mobilności miejskiej obejmujący m.in. budowę parkingu przy zoo (na razie zgłosiły się 4 firmy, żaden z oferentów nie zmieścił się w kwocie 2,4 mln zł, oferty wahały się od 3,5 do 5,9 mln zł), zakup nowych autobusów, budowę nowego wiaduktu i zainstalowanie inteligentnego systemu sterowania ruchem.

[ZT]21495[/ZT]

Na razie Miejski Zarząd Dróg ogłosił kolejny przetarg, tym razem dotyczący rozbudowy al. Kilińskiego, Mostowej i Kolejowej w Płocku, co również stanowi składową II programu mobilności miejskiej. Zakres prac ma być bardzo szeroki, dlatego zakończenie realizacji zaplanowano dopiero na 29 maja 2020 r. Oferty w tym przetargu można składać do MZD do 2 kwietnia. Przy wyborze wykonawcy, będą brali pod uwagę kilka kryteriów: gwarancję (30 proc.), doświadczenie kierownika budowy (10 proc.) i cenę (60 proc.). Właśnie z tą inwestycją mają związek plany zmiany lokalizacji przystanków w al. Kilińskiego, pojawią się docelowo nowe wiaty.

[ZT]21705[/ZT]

Kilińskiego

Prace, kiedy już zostanie wyłoniony wykonawca, rozpoczną się od budowy kolektora deszczowego. W trakcie zmian na nabrzeżu, u zbiegu ul. Mostowej i Rybaki, powstała komora, która będzie musiała zostać połączona z kolektorami z al. Kilińskiego, co oznacza poprowadzenie kolektora w górę tuż przy nowych schodach przy przyczółku mostowym, dalej przez ul. Mostową do drogi w pobliżu dawnej drukarni, następnie do ul. Warszawskiej. W praktyce oznacza to brak przejazdu ze starówki na ul. Rybaki przynajmniej przez kilka tygodni, podobnie przez taki okres czasu nie będzie możliwości wjazdu z Radziwia na teren Starego Miasta. Stanie się tak bez względu na to, czy miasto pozyska pieniądze na remont mostu z Ministerstwa Infrastruktury, czy też nie. Całkowite wyłączenie ruchu nastąpi także od strony Radziwia w trakcie remontu zjazdu z mostu do ronda Lajourdie. Jednak w tym przypadku ma to być kwestia kilku dni. 

Przypomnijmy, że al. Kilińskiego w wyniku przebudowy zostanie w kilku miejscach poszerzona. Chodzi o skrzyżowania al. Kilińskiego z ul. Padlewskiego, Sienkiewicza i Kolegialną, a także na wysokości zjazdu do Komendy Miejskiej Policji. Wytyczone zostaną tam lewoskręty. Dodatkowo zamiast obecnej wysepki w pobliżu zoo powstanie rondo, a w pobliżu będzie miejsce do parkowania dla autobusów.

Powstanie droga rowerowa. Na odcinku od skrzyżowania z Norbertańską do skrzyżowania z ul. Padlewskiego – przy rogatkach płońskich, będzie ona biec po wschodniej stronie alei, z kolei w rejonie rogatek płońskich „przejdzie” ona na zachodnią stronę i mijając Bursę Płocką przetnie al. Jachowicza, by – w rejonie gmachu Politechniki Warszawskiej – połączyć się z główną magistralą rowerową.

[ZT]21510[/ZT]

Jachowicza

Zmiany obejmą al. Jachowicza, skrzyżowanie z al. Kilińskiego, Piłsudskiego i Dworcową. Kierowcy przez pewien czas, z racji budowy kolektora deszczowego pod południową jezdnią al. Jachowicza, będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Na południowym pasie też trzeba się liczyć z utrudnieniami, kiedy rozpocznie się etap podłączania kolektora do poszczególnych nieruchomości. Po tych pracach na fragmencie al. Jachowicza, na odcinku od ul. 11 Listopada do Kilińskiego, została położna nowa nawierzchnia. Ponadto na wysokości budynku, w którym siedzibę ma Zakład Ubezpieczeń Społecznych, powstanie prawoskręt z al. Jachowicza w Kilińskiego. Kierowcy zmierzający w stronę Międzytorza będą mogli poruszać się trzema, a nie dwoma psami ruchu.

Wydłużony zostanie lewoskręt z Jachowicza w stronę Kilińskiego (będzie zaczynał się przed skrzyżowaniem z ul. Dworcową). W planach zawarto również przebudowę sygnalizacji świetlnej na całym skrzyżowaniu al. Kilińskiego z al. Jachowicza, ul. Piłsudskiego, Dworcową i Otolińską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE