Reklama

Rozbój na Rybakach. Sprawca przewrócił kobietę i ją okradł

Opublikowano:
Autor:

Rozbój na Rybakach. Sprawca przewrócił kobietę i ją okradł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do rozboju doszło w czwartek przy ulicy Rybaki. Policjanci proszą o pomoc w ujęciu sprawcy zdarzenia.

Do rozboju doszło w czwartek przy ulicy Rybaki. Policjanci proszą o pomoc w ujęciu sprawcy zdarzenia.

Rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, relacjonuje, że w czwartek rano ktoś zadzwonił do drzwi 88-letniej mieszkanki Płocka. Starsza pani była przekonana, że przyszedł jej syn i otworzyła drzwi. Wtedy do mieszkania wtargnął mężczyzna, przewrócił kobietę i ukradłszy jej kilkaset złotych z portfela, uciekł.

Trwają czynności zmierzające do ujęcia sprawcy rozboju. Policjanci proszą wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek na temat tej sprawy, o kontakt  (również anonimowo) z Komendą Miejską Policji w Płocku tel. 24 266 15 60, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112.

- W związku z tym zdarzeniem policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców naszego miasta i powiatu o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi - upomina rzecznik. - Daleko idącą ostrożność powinni zachować przede wszystkim nasi seniorzy mieszkający samotnie. Przed otwarciem drzwi powinni oni dokładne sprawdzić kto chce wejść do ich mieszkania. Jeżeli jest to osoba nieznajoma a senior przebywa w mieszkaniu sam, wtedy takiego nieznajomego nie powinien pod żadnym pozorem wpuszczać. Jeżeli nieznajoma osoba mówi, że przyszła z polecenia kogoś z rodziny, senior przed wpuszczeniem do mieszkania powinien sprawdzić, czy faktycznie ten ktoś z rodziny wie o takiej wizycie.

Warto przekazać to ostrzeżenie i podobne informacje na temat oszustw, których ofiarą padają starsze osoby,  wszystkim seniorom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE